LM tenisistek stołowych. Nęcek: Najlepsza czwórka celem minimum

Inne
LM tenisistek stołowych. Nęcek: Najlepsza czwórka celem minimum
fot. PAP

Tenisistki stołowe Enea Siarki rozegrają w czwartek we własnej hali rewanżowy mecz ćwierćfinałowy Ligi Mistrzyń z czeskim SKST Hodonin. "Celem minimum jest awans do najlepszej czwórki w Europie" – powiedział trener klubu z Tarnobrzega i kadry narodowej Zbigniew Nęcek.

Jego podopieczne, które od wielu lat są liczącym się zespołem w rywalizacji międzynarodowej, pierwsze spotkanie w Czechach wygrały 3:2. W poprzednim sezonie tarnobrzeżanki wygrały Ligę Mistrzyń.

 

"Do meczu rewanżowego przystępujemy z pewnymi problemami wewnętrznymi. Nie zagramy w składzie, w jakim planowaliśmy. A wszystko za sprawą koronawirusa" – powiedział PAP we wtorek Nęcek.

 

Z powodu epidemii dwie zawodniczki Enea Siarki Li Qian i Gu Ruochen nie mogły wyjechać z Chin. W czwartek zabraknie też Amerykanki Wu Yue, która w tym czasie ma kwalifikacje olimpijskie.

 

"Zagramy siłą naszych pozostałych zawodniczek. Liderką zespołu w tym spotkaniu będzie Han Ying. Obok niej do meczu przygotowują się też Elizabeta Samara, Wiktoria Pawłowicz i Kinga Stefańska" – zaznaczył szkoleniowiec.

 

Przypomniał, że w pierwszym meczu ćwierćfinałowym drużyna z Tarnobrzega również miała kłopoty kadrowe; z powodu grypy nie wystąpiły wtedy Li Qian i Samara.

 

"Naszym celem minimum jest awans. Zdecydowanie chcemy być w czwórce najlepszych drużyn w Europie" – zauważył Nęcek.

 

Zwrócił uwagę, że pierwszy mecz przyniósł nie tylko wygraną 3:2, ale korzystniejszy bilans setów 11-6. "To powoduje, że mamy duże szanse, by zagrać w półfinale" - podkreślił trener.

 

Jak zaznaczył Nęcek, drużyna z Hodonina do Tarnobrzega przyjedzie wzmocniona. W jej barwach zagra 33-letnia Koreanka Min Hyyung Jee. "Jest zawodniczką trudną technicznie. Właśnie z jej strony czeka nas największe zagrożenie" – dodał szkoleniowiec.

 

Według niego, w zespole rywali wystąpią też m.in. była zawodniczka tarnobrzeskiego klubu i reprezentantka Polski Natalia Partyka oraz czwarta tenisistka stołowa Ukrainy Sołomija Bratejko.

 

Tarnobrzeżanki w fazie grupowej wygrały wszystkie spotkania. Ich rywalami były francuski TT Metz oraz węgierski SH-ITB Budaorsi.

 

Siarka triumfowała w LM w sezonie 2018/19. Rok wcześniej zajęła trzecią pozycję. Natomiast w sezonach 2015/16 oraz 2016/17 była druga w Europie.

kl, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze