Nowe fakty w sprawie pobicia Sikory. Policja poszukuje napastnika

Sporty walki
Nowe fakty w sprawie pobicia Sikory. Policja poszukuje napastnika
Fot. Instagram

Pojawiają się nowe fakty w sprawie pobicia zapaśnika Dominika Sikory. W internecie pojawiło się nagranie, na którym widać, jak poszukiwany mężczyzna uderza sportowca w głowę, a ten upada na ziemię i uderza głową w bruk. Pobicie przyniosło skutek śmiertelny - w wyniku poniesionych obrażeń zapaśnik zmarł kilka dni później w szpitalu.

W noc z 25 na 26 stycznia Dominik Sikora przebywał w jednym z lokali na Starym Rynku w Poznaniu. Na nagraniu z kamery w prywatnej kamienicy widać moment, w którym mężczyzna uderza zapaśnika w głowę, ten pada od ciosu i uderza głową w bruk. W pobliżu znajdowało się kilkanaście osób. Napastnik odwrócił się i opuścił miejsca zdarzenia.

 

Śledczy ustalili, że agresorem jest 42-letni Olgierd Michalski. Policja wystawiła za nim list gończy. W przeszłości był już skazywany na kary więzienia m.in. za napaść na policjantów. Zdjęcie i personalia poszukiwanego opublikowano na stronie internetowej wielkopolskiej policji.

Dominik Sikora walczył w stylu klasycznym, w wadze do 59 kilogramów. Pochodził ze sportowej rodziny, w której zapasy uprawiało czterech braci i siostra Weronika. Był jednym z czołowych zapaśników stylu klasycznego KS Sobieski Poznań. Zdobył wiele medali indywidualnych i drużynowych mistrzostw Polski. Był także medalistą mistrzostw Europy kadetów.

 

Poznańskie środowisko sportowe jest poruszone śmiercią zapaśnika. Kanadyjkarz i dwukrotny olimpijczyk Tomasz Kaczor zainicjował zbiórkę pieniędzy, która miała być gestem solidarności z rodziną zmarłego. 

MB, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze