WTA w Hua Hin: Awans Kawy do 1/8 finału

Katarzyna Kawa awansowała do 1/8 finału turnieju WTA na kortach twardych w Hua Hin (pula nagród 275 tys. dol.). Polska tenisistka pokonała w pierwszej rundzie Ankitę Rainę z Indii 3:6, 6:0, 6:1.

Spotkanie zostało na jakiś czas przerwane po drugim secie. Po wznowieniu gry Kawa nie miała problemu z rozstrzygnięciem na swoją korzyść decydującej partii. W odniesieniu zwycięstwa nie przeszkodził jej fakt, że popełniła aż siedem podwójnych błędów. Raina nie wykorzystała aż siedmiu z dziewięciu okazji na przełamanie, miała także kłopot z wygrywaniem punktów po własnym podaniu.

Był to pierwszy w karierze pojedynek 128. w rankingu WTA zawodniczki z Krynicy-Zdroju ze 175. w tym zestawieniu leworęczną rywalką z Indii.

Kolejną przeciwniczką 27-letniej Kawy będzie rozstawiona z "trójką" Qiang Wang. Z będącą 27. rakietą świata Chinką nigdy wcześniej się nie zmierzyła.

W środę mecz otwarcia rozegra druga Polka w obsadzie turnieju w Tajlandii - Magda Linette. Rozstawiona z "piątką" poznanianka zmierzy się z Ukrainką Kateryną Bondarenko. Na zwyciężczynię tej konfrontacji czeka już w drugiej rundzie Chinka Shuai Peng.