Liga Młodzieżowa UEFA: Obrońca tytułu odpadł z rozgrywek! Pięć serii rzutów karnych w ośmiu meczach

Za nami 1/16 finału Ligi Młodzieżowej UEFA. Z rozgrywkami pożegnało się FC Porto, czyli obrońca tytułu z poprzedniego sezonu. Swoją siłą zaprezentowały m.in. Derby County, Atletico oraz Olympique Lyon.

Choć Rodrigo Riquelme nie jest spokrewniony z genialnym Juanem Romanem, to jednak nazwisko zobowiązuje. Urodzony w 2000 roku Hiszpan był motorem napędowym Atletico, które rozbiło na wyjeździe Rangersów aż 4:0. Riquelme zanotował trzy asysty, a momentami wręcz bawił się z rywalami. Kroku próbował dotrzymać mu Mario Soriano - autor gola i asysty. Hiszpanie bez większych problemów zameldowali się w 1/8 finału.

Dramatyczny przebieg miało spotkanie triumfatorów z ubiegłych lat. FC Porto, które zwyciężyło w sezonie 2018/2019, zmierzyło się z RB Salzburg, które triumfowało w sezonie 2016/2017. Goście objęli prowadzenie za sprawą Nicolasa Seiwalda. Jeszcze przed przerwą z rzutu karnego odpowiedział Fabio Silva. Więcej bramek nie oglądaliśmy, więc o wszystkim zdecydowała seria jedenastek. W nich częściej mylili się Portugalczycy. Triumfator rozgrywek z poprzedniego sezonu przegrał 6:7 i odpadł z rozgrywek.

To nie był koniec emocji. W meczu Realu Saragossa z Olympique Lyon po raz kolejny działo się mnóstwo ciekawych rzeczy. Mistrzowie Hiszpanii objęli prowadzenie w pierwszej połowie po golu Javiera Hernandeza. Później mogli rozstrzygnąć losy spotkania, ale najpierw Juan Carlos Anzon trafił w poprzeczkę, a następnie Luis Carbonell nie wykorzystał sytuacji sam na sam z bramkarzem. To zemściło się bardzo szybko. Od 69. minuty Francuzi strzelili trzy gole i awansowali do 1/8 finału. Przy stanie 1:2 Anzon po raz drugi trafił w poprzeczkę.

Z siedmiu środowych meczów w aż pięciu do wyłonienia zwycięzcy potrzebne były rzuty karne. Lepsze od swoich rywali okazali się jeszcze Midtjylland, Dinamo Zagrzeb, Crvena zvezda oraz Stade Rennes. We wtorek Derby County pokonało Borussię Dortmund 3:1.

Wyniki 1/16 Ligi Młodzieżowej UEFA:

Derby County - Borussia Dortmund 3:1 (Cashin 47, Jordan Brown 51, Sibley 90+5 - Khadra 62)
Midtjylland - Lille 1:1, rz.k. 7:6 (Madsen 14 [rz.k.] - Niasse 61 [rz.k.])
Rangers - Atletico 0:4 (Maroto 6, Quintana 48, Soriano 78, Maldonado 89)
Dynamo Kijów - Dinamo Zagrzeb 0:0, rz.k. 3:4
FC Porto - RB Salzburg 1:1, rz.k. 6:7 (Vieira 39 [rz.k.] - Seiwald 23)
Sheriff Tiraspol - Crvena zvezda 0:0, rz.k. 2:4
Stade Rennes - Club Brugge 1:1, rz.k. 5:3 (Francoise 17 - de Wolf 61 [rz.k.]
Real Saragossa - Olympique Lyon 1:3 (Hernandez 28 - Gouiri 69, 90+4, Thomas 80)

W piątek odbędzie się losowanie 1/8 finału. Prócz wyżej wymienionych zespołów zobaczymy jeszcze zwycięzców grup ze ścieżki Ligi Mistrzów, czyli Real Madryt, Bayern Monachium, Atalantę, Juventus, Liverpool, Inter, Benfikę oraz Ajax Amsterdam.