MŚ w klasie Laser Standard: Kubiak spadł na 22. miejsce

Inne
MŚ w klasie Laser Standard: Kubiak spadł na 22. miejsce
fot. PAP

Tadeusz Kubiak (SEJK Pogoń Szczecin) spadł z szóstego na 22. miejsce w żeglarskich mistrzostwach świata w olimpijskiej klasie Laser Standard. W środę w Melbourne nieznaczny awans – z 50. na 47. lokatę – odnotował jego klubowy kolega Jakub Rodziewicz.

Do czwartku zaplanowano eliminacje i w tym czasie zawodnicy rywalizują podzieleni na trzy floty. Drugiego dnia gorzej wypadł Kubiak, który we wtorek wygrał drugi wyścig. Niespełna 26-letni zawodnik był 13. oraz 17. i spadł z szóstej na 22. pozycję w klasyfikacji generalnej.

 

Nieznacznie swoje notowania poprawił Rodziewicz. Młodszy z Polaków dopłynął w swojej grupie na metę na 14. i 12. miejscu, co dało mu awans z 50. na 47. lokatę.

 

Prowadzi trzeci po pierwszym dniu brązowy medalista mistrzostw świata sprzed dwóch lat z Aarhus Niemiec Philipp Buhl, drugi jest Jean Baptiste Bernaz (obaj okazali się najlepsi w trzech startach), a trzecią lokatę zajmuje srebrny medalista igrzysk z Rio w 2016 roku i czterokrotny mistrz Europy Chorwat Tonci Stipanovic. Dotychczasowy lider Australijczyk Finn Alexander spadł na czwarte miejsce.

 

Regaty, w których rywalizuje 124 zawodników z 45 krajów, zakończą się w niedzielę. W planie jest 12 wyścigów.

 

W ubiegłorocznym czempionacie globu w Sakaiminato Rodziewicz był 49., a Kubiak 58. Triumfował mistrz olimpijski z Rio Australijczyk Tom Burton, który w Melbourne zajmuje po czterech wyścigach 25. lokatę. Szósty jest jego rodak i srebrny medalista ostatnich MŚ Matthew Wearn, a 28. George Gautrey z Nowej Zelandii, który w Sakaiminato stanął na najniższym stopniu podium.

kl, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie