PP siatkarek: Sensacja w Jarosławiu! Grot Budowlani za burtą po porażce z pierwszoligowcem

Siatkarki Grota Budowlanych Łódź przegrały po tie-breaku z pierwszoligową ekipą MKS SAN-Pajda Jarosław w meczu ćwierćfinałowym Pucharu Polski. Oznacza to, że właśnie siatkarki z Podkarpacia zagrają w turnieju finałowym w Nysie.

Wyraźnym faworytem był wicemistrz Polski z Łodzi. Podopieczne Błażeja Krzyształowicza mierzyły się bowiem z ekipą z zaplecza Ligi Siatkówki Kobiet. Ekipa z Podkarpacia zajmuje czwarte miejsce w tabeli pierwszej ligi.

Na niespodzianki w tym meczu nie trzeba było długo czekać. Już w pierwszej partii siatkarki z Jarosławia zaskoczyły wyżej notowane rywalki i wygrały 25:22. Po zmianie stron na prowadzeniu były łodzianki, lecz w środkowej fazie seta ponownie dopuściły gospodynie do głosu. Jak się potem okazało był to wielki błąd po ekipa z pierwszej ligi wykorzystała swoją szansę i wyszła na prowadzenie 2:0!

Podobna historia miała miejsce w partii trzeciej. Na początku łodzianki prowadziły spokojnie 5:2 i wydawało się, że nareszcie wskoczyły na swój poziom. Chwilę później na tablicy wyników pojawił się jednak remis 10:10. W dalszej fazie seta wicemistrzynie kraju były ciągle o punkt lepsze i zdołały przedłużyć losy spotkania wygrywając 25:22.

Początek czwartego seta nie zwiastował niczego dobrego dla przyjezdnych. Utknęły już w pierwszym ustawieniu tracąc pięć punktów z rzędu. Przez dłuższy czas siatkarkom Krzyształowicza było bardzo trudno odrobić straty. Co prawda zdołały doprowadzić do remisu, ale po chwili ponownie oddały pole gospodyniom i wysoko przegrywały. Po pełnej zwrotów akcji końcówce zakończonej wynikiem 34:36 łodziankom udało się doprowadzić do piątej partii.

Ta na początku lepiej układała się dla siatkarek z Jarosławia. Na zmianie stron to one były na prowadzeniu 8:5. Jak się później okazało zaliczka wystarczyła, by zwyciężyć w całym spotkaniu.

W meczu półfinałowym pierwszoligowiec zmierzy się z Chemikiem Police.

SAN-Pajda Jarosław - Grot Budowlani Łódź 3:2 (25:22, 25:20, 22:25, 34:36, 15:10)

SAN-Pajda: Karina Chmielewska, Katarzyna Saj, Aleksandra Dudek, Magda Jagodzińska, Paulina Stroiwąs, Koleta Łyszkiewicz, Ewelina Brzezińska (libero) oraz Rozalia Hnatyszyn, Katarzyna Bryda

Grot Budowlani Łódź: Julia Nowicka, Małgorzata Śmiesze, Julia Tawrdowska, Anastasiya Kraiduba, Jaroslava Pencova, Anna Bączyńska, Maria Stenzel (libero) oraz Gabriela Maciągowski, Agata Babicz, Paulina Bałdyga, Anna Lewandowska