Puchar Francji: Dijon FCO - Paris Saint-Germain. Transmisja w Polsacie Sport News

O awans do półfinału Pucharu Francji mistrzowie kraju, Paris Saint-Germain powalczą na wyjeździe z Dijon FCO. Podopieczni Thomasa Tuchela będą zdecydowanym faworytem w tej rywalizacji. Paryżanie, którzy w poprzednim sezonie dotarli do finału tych rozgrywek, tym razem liczą na zdobycie trofeum. Transmisja meczu Dijon FCO - Paris Saint-Germain w Polsacie Sport News.

Dijon FCO podejmie przed własną publicznością mistrza kraju i zdecydowanego lidera Ligue 1 - PSG. W finale ubiegłorocznej edycji Pucharu Francji piłkarze Stade Rennes pokonali po rzutach karnych faworyzowany Paris Saint-Germain. Triumfowali wówczas po raz trzeci w historii, a pierwszy od 1971 roku. Paryżanie liczą, że w tym sezonie puchar trafi w ich ręce.

W 1/8 finału bez niespodzianek odbyło się w spotkaniu Pau FC z Paris Saint-Germain (0:2). Trzecioligowiec dzielnie walczył z najlepszym francuskim klubem, ale nie miał szans, choć trener Tuchel postawił w większości na piłkarzy rezerwowych. Bramki dla PSG zdobyli Leandro Paredes i Pablo Sarabia. Z ławki rezerwowych mecz obejrzał polski bramkarz Marcin Bułka.

Z kolei Dijon FCO o ćwierćfinał rywalizowało z zespołem z piątej dywizji - Limonest. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była dogrywka. Wyżej notowany zespół uniknął blamażu, zdobywając bramkę na 2:1 w ostatnich sekundach dogrywki. Bohaterem został wówczas rezerwowy Stephy Mavididi, który strzelił gola w 121. minucie.

Transmisja meczu Dijon FCO - Paris Saint-Germain w Polsacie Sport News. Początek od godziny 18:25.