Puchar Francji: Pewny awans PSG do półfinału

W ćwierćfinale Pucharu Francji Paris Saint-Germain pokonało Dijon 6:1. Mistrzowie Francji od samego początku narzucili swoje warunki, wychodząc na prowadzenie już w pierwszej minucie. Tym samym podopieczni Thomasa Tuchela wywalczyli awans do półfinału.

PSG wyszło w najmocniejszym możliwie składzie. W kadrze meczowej zabrakło Marcina Bułki, a w bramce stanął Keylor Navas. Goście już w pierwszej minucie wyszli na prowadzenie. Stało się tak za sprawą samobójczego trafienia Wesleya Lautoa'y. Obrońca Dijon wbił piłkę do własnej bramki po płaskim dośrodkowaniu Mitchela Bakkera.

W 13. minucie wydawało się, że może dojść do niespodzianki, ponieważ gospodarze wyrównali. Mounir Chouiar pokonał bramkarza PSG, ale widmo sensacji unosiło się do 44. minuty, kiedy goście wyszli na prowadzenie po strzale Kyliana Mbappe.

Po przerwie paryżanie podkręcili tempo zdobywając cztery bramki - dwie na początku drugiej połowy, a kolejne w samej końcówce. Dijon po raz kolejny zaliczyło trafienie samobójcze, ale tym razem autorem nieszczęsnej bramki był Senou Coulibaly. Dzięki pokaźnemu zwycięstwu PSG zapewniło sobie udział w półfinale rozgrywek.

Dijon - PSG 1:6 (1:2)
Bramki: Mounir Chouiar 13 - Wesley Lautoa 1 (sam.), Kylian Mbappe 44, Thiago Silva 50, Pablo Sarabia 55, 90+1, Senou Coulibaly 86 (sam.)