Salah opuści początek sezonu w Liverpoolu? Może pojechać na IO!

Inne
Salah opuści początek sezonu w Liverpoolu? Może pojechać na IO!
fot. PAP

Jednym z najważniejszych piłkarskich wydarzeń reprezentacyjnych tego roku będzie turniej olimpijski w Tokio. Udział wezmą w nim reprezentacje do lat 23, ale zasady nie wykluczają udziału innych gwiazd: selekcjoner reprezentacji Egiptu Shawky Gharib zapowiedział już wysłanie powołania do Mohameda Salaha!

Cała Europa będzie w czerwcu pasjonować się mistrzostwami Europy, ale tego lata rozegrany zostanie także inny wielki turniej piłkarski. Na boiskach w Tokio piłkarze U-23 powalczą o złoto olimpijskie. Według przepisów, każdy z selekcjonerów będzie miał prawo dołączyć do zespołu trzech piłkarzy bez ograniczeń wiekowych.

 

Z tej bramki zamierza skorzystać Gharib, który na łamach Goal.com zapowiedział powołanie gwiazdy Liverpoolu.

 

- To jeden z najlepszych zawodników na świecie. Z pewnością znajdzie się w mojej trójce - powiedział.

 

W tym wypadku możemy mówić z pewnością o konflikcie na linii reprezentacja-klub. Turniej olimpijski zostanie rozegrany w dniach 22 lipca – 7 sierpnia, a to na pewno zaburzyłoby przygotowania zawodnika do gry w Premier League w barwach The Reds. Już dzień po meczu finałowym startuje bowiem kolejny sezon brytyjskich rozgrywek ligowych.

 

- Udział Salaha w turnieju olimpijskim wydaje się bardzo trudny. Nawet jeśli się zgodzi, będzie miał potwornie trudno przekonać Liverpool - skomentował sytuację agent zawodnika.

 

27-latek rozegrał w tym sezonie 33 spotkania w barwach The Reds, w których popisał się 18 bramkami i 9 asystami.

 

Innym piłkarzem, który może wziąć udział w turnieju olimpijskim jest Thomas Mueller.

ch, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze