Wilder: Będę uznany za najlepszego pięściarza w historii

Sporty walki
Wilder: Będę uznany za najlepszego pięściarza w historii
Fot. Polsat Sport

Mistrz świata WBC wagi ciężkiej Deontay Wilder ma ambicje, żeby zapisać się w historii boksu jako najlepszy pięściarz wagi ciężkiej. Walka z Tysonem Furym na gali w Las Vegas 22 lutego ma przybliżyć go do tego planu.

- Kiedy zakończę karierę bokserską, będę uznawany za najlepszego pięciarza w historii wagi ciężkiej, a może nawet za najlepszego w historii boksu. To mój cel - powiedział Deontay Wilder, cytowany przez serwis boxingscene.com.

 

- Ludzie będą smutni, kiedy przestanę walczyć, bo chcieliby zobaczyć więcej. Próbuję pokazać im to, czego oczekują. To dlatego mówię: Kochajcie mnie teraz. Jestem najtwardszym puncherem w historii boksu! - dodał.

 

Rekord Wildera na ringach zawodowych jest imponujący. Amerykanin ma na koncie 42 walki, z czego 41 wygrał przed czasem. Do tej pory zanotował tylko jeden remis - z Tysonem Furym na gali w Los Angeles w grudniu 2018 roku. Teraz czas na walkę rewanżową.

 

- Uważam Fury'ego za jednego z najlepszych pięściarzy i myślę, że znokautowanie go może być czymś wspaniałym. Ten rewanż wzbogaci moje dziedzictwo - przekonuje 34-letni Wilder.

 

Trzy lata młodszy Fury również może pochwalić się wspaniałym rekordem. Z 30 walk wygrał 19, z czego 20 przez KO. Jedyna walka bez zwycięstwa to wspominany już remis z Wilderem z 2018 roku.

MB, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze