Hertha całkowicie żegna się z Klinsmannem. Znamy trenera Piątka na nadchodzące tygodnie

Piłka nożna
Hertha całkowicie żegna się z Klinsmannem. Znamy trenera Piątka na nadchodzące tygodnie
fot. PAP

Alexander Nouri i Markus Feldhoff w najbliższych tygodniach zastąpią Jurgena Klinsmanna na stanowisku trenera Herthy Berlin. Obydwaj do tej pory byli asystentami pierwszego szkoleniowca. Klinsmann przed kilkudziesięcioma godzinami zrezygnował z prowadzenia drużyny. Zarząd berlińskiego klubu odwołał go z kolei z funkcji członka rady nadzorczej.

Klinsmann w listopadzie zastąpił Ante Covicia, w momencie gdy zespół ze stolicy Niemiec znajdował się w strefie spadkowej Bundesligi. Po 76 dniach pracy były napastnik zostawił berliński klub na 14. lokacie, z sześcioma punktami przewagi nad zagrożoną strefą.

 

Piłkarzem zespołu ze stolicy Niemiec od stycznia jest Krzysztof Piątek, który strzelił nawet gola w debiucie w krajowym pucharze. W dwóch meczach w Bundeslidze Piątek nie trafił jednak do siatki, a drugie spotkanie - przegrane z Mainz 1:3 przelało czarę goryczy w kontekście dalszej pracy Klinsmanna w Hertcie.

 

Oficjalnie obowiązki tymczasowego szkoleniowca Herthy obejmie Nouri. Tym samym będzie ósmym trenerem Piątka w ciągu ostatnich dwóch sezonów. W Genoi Polak "przeżył" trzech szkoleniowców - Davide Ballardiniego, Ivana Jurica i Cesare Prandellego. W Milanie napastnik pracował z Gennaro Gattuso, Marco Giampaolo i Stefano Piolim. Klinsmann był siódmym opiekunem klubu, w którym występuje Piątek.

 

Stołeczny klub poinformował również, że Klinsmann został odwołany z funkcji członka rady nadzorczej. - Sposób, w jaki trener zdecydował się na odejście, jest nie do zaakceptowania i dalsza współpraca nie jest możliwa - powiedział na czwartkowej konferencji prasowej współwłaściciel Herthy Lars Windhorst.

psl, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze