Horngacher zaskoczył! Okrojony skład Niemców na loty

Zimowe
Horngacher zaskoczył! Okrojony skład Niemców na loty
fot. CyfraSport

Rywalizacja Pucharu Świata w skokach narciarskich wkracza w decydującą fazę, a to oznacza przeniesienie rywalizacji na skocznie mamucie. Pierwszą z nich będzie austriackie Bad Mitterndorf: wiemy już, że wśród Niemców zabraknie Richarda Freitaga.

Brązowy medalista ostatnich mistrzostw świata w lotach spróbuje odbudować formę na zbliżające się wielkimi krokami MŚ w Planicy. W tym sezonie Niemiec zajmuje odległą 37. pozycję w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, gromadząc ledwie 37 punktów.

 

Okazuje się jednak, że Stefan Horngacher nie zamierza zabierać zawodnika w jego miejsce. Niemcom przysługuje w obecnym okresie sześć miejsc startowych w PŚ, jednak na skocznię Kulm wybiorą się w pięcioosobowym składzie.

 

- Richard będzie trenował z Severinem Freundem i walczył o powrót do najlepszej dyspozycji - powiedział były selekcjoner Polaków na łamach skispringen.com.

 

W najbliższy weekend w Bad Mitterndorf obejrzymy więc Karla Geigera, Stephana Leyhe, Markusa Eisenbichlera, Constantina Schmida oraz Piusa Paschke.

ch, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie