ZAKSA przegrała z Mickiewiczem Kluczbork

W spotkaniu otwierającym 22. kolejkę Krispol 1. Ligi siatkarzy ZAKSA Strzelce Opolskie przegrała z Mickiewiczem Kluczbork 1:3. Goście zachowali więcej zimnej krwi w końcówkach setów, dlatego zgarnęli trzy punkty.

Pierwsza partia była wyrównana do stanu 22:22. W końcówce asem serwisowym popisał się Rafał Pawlak, a autowy atak Krzysztofa Zapłackiego przyniósł gościom piłkę setową (22:24). Co prawda miejscowi zdołali jeszcze odpowiedzieć skutecznym blokiem, ale Dawid Bułkowski zdobył ostatni punkt (23:25). Set numer dwa długo toczył się pod dyktando gospodarzy (6:2, 10:3, 14:10), ale przyjezdni odrobili straty (17:17). Znów wygrali też kluczowe akcje – po przejściu linii środkowej przez rywala mieli piłkę setową, a wynik na 23:25 ustalili blokiem.

W trzeciej odsłonie gospodarze wypracowali sobie przewagę 20:15, ale i tak pozwolili przyjezdnym na złapanie punktowego kontaktu (20:19). Tym razem jednak w końcówce byli lepsi i po ataku Adama Smolarczyka wygrali 25:21. Czwarty set przebiegał pod znakiem dominacji przyjezdnych (4:11, 8:16), którzy w końcówce kontrolowali sytuację. Konrad Mucha wywalczył piłkę meczową (17:24), a w ostatniej akcji tego spotkania gospodarze nie skończyli ataku (18:25).

Najwięcej punktów: Adam Smolarczyk (20), Krzysztof Zapłacki (17), Grzegorz Wójtowicz (10) – ZAKSA; Dawid Bułkowski (16), Konrad Mucha (13), Rafał Pawlak (10) – Mickiewicz. MVP: Rafał Pawlak.

Wyniki i terminarz 22. kolejki Krispol 1. Ligi siatkarzy:

2020-02-13: ZAKSA Strzelce Opolskie – Mickiewicz Kluczbork 1:3 (23:25, 23:25, 25:21, 18:25)
2020-02-15: KFC Gwardia Wrocław – Lechia Tomaszów Mazowiecki (sobota, godzina 15.00)
2020-02-15: SMS PZPS I Spała – Exact Systems Norwid Częstochowa (sobota, godzina 16.00)
2020-02-15: BBTS Bielsko-Biała – KPS Siedlce (sobota, godzina 17.00)
2020-02-15: Stal Nysa S.A. – SPS Chrobry Głogów (sobota, godzina 18.00)
2020-02-15: LUK Politechnika Lublin – AZS AGH Kraków (sobota, godzina 18.00)
2020-02-16: APP Krispol Września – MCKiS Jaworzno (niedziela, godzina 19.00).