MŚ w biathlonie: Sztafeta mieszana. Transmisja w Polsacie Sport Extra

Zimowe
MŚ w biathlonie: Sztafeta mieszana. Transmisja w Polsacie Sport Extra
fot. PAP

O godzinie 14:45 we włoskiej Anterselvie biathloniści rozpoczną rywalizację o medale mistrzostw świata. Imprezę tradycyjnie zainauguruje rywalizacja w sztafecie mieszanej. Polskę mają reprezentować Kinga Zbylut, Kamila Żuk, Grzegorz Guzik i Łukasz Szczurek. Transmisja zmagań od 14:35 w Polsacie Sport Extra.

W tym sezonie Pucharu Świata w tej dyscyplinie rywalizowano dwukrotnie i zwycięstwa odniosły ekipy Włoch i Francji. Do grona faworytów na pewno należy też zaliczyć Norwegów, w których składzie pobiegną m.in. liderka klasyfikacji generalnej Tiril Eckhoff oraz Johannes Thingnes Boe, zdobywca czterech złotych i srebrnego medalu mistrzostw świata w ubiegłym roku.

 

Z punktu widzenia biało-czerwonych za sukces należałoby uznać miejsce w pierwszej dziesiątce, co zresztą przed rokiem im się udało. Wówczas, w składzie z Magdaleną Gwizdoń zamiast Żuk, zajęli dziewiątą pozycję. Zwyciężyła czwórka norweska.

 

Pierwszą konkurencję indywidualną tegorocznych MŚ zaplanowano na piątek. Tego dnia odbędzie się sprint kobiet na 7,5 km. W sobotę natomiast na 10 km rywalizować będą mężczyźni. Zawody w Anterselvie potrwają do 23 lutego.

 

Transmisja sztafety mieszanej od 14:35 w Polsacie Sport Extra.

psl, PAP, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze