MŚ w klasie Laser Standard: Kubiak w grupie żeglarzy walczących o medale

Inne
MŚ w klasie Laser Standard: Kubiak w grupie żeglarzy walczących o medale
fot. PAP

Tadeusz Kubiak (SEJK Pogoń Szczecin) zajął po sześciu eliminacyjnych wyścigach żeglarskich mistrzostw świata w olimpijskiej klasie Laser Standard 35. lokatę i awansował do złotej floty. Poza strefą medalową znalazł się w Melbourne jego klubowy kolega Jakub Rodziewicz.

Po pierwszym dniu regat Kubiak plasował się na ósmym miejscu (Polak wygrał nawet drugi wyścig), ale w kolejnych startach systematycznie obsuwał się w klasyfikacji generalnej. Po dwóch środowych wyścigach był 22., a w czwartek zakończył rywalizację na 35. pozycji.

 

Niespełna 26-letni zawodnik znalazł się jednak w złotej flocie, która do niedzieli rywalizować będzie o medale. Takie możliwości nie ma już Rodziewicz, który po sześciu wyścigach, czyli na półmetku regat, jest 53. Wicemistrzowi kraju pozostała rywalizacja w srebrnej flocie o dalsze lokaty.

 

W Australii ściga się 124 żeglarzy z 45 krajów, a czołowa trójka nie zmieniła się. Prowadzi brązowy medalista mistrzostw świata sprzed dwóch lat z Aarhus Niemiec Philipp Buhl, drugi jest Francuz Jean Baptiste Bernaz (obaj okazali się najlepsi w czterech z sześciu startów), a trzeci srebrny medalista igrzysk z Rio w 2016 roku i czterokrotny mistrz Europy Chorwat Tonci Stipanovic.

 

W ubiegłorocznym czempionacie globu w Sakaiminato Rodziewicz był 49., a Kubiak 58. Triumfował mistrz olimpijski z Rio Australijczyk Tom Burton, który w Melbourne zajmuje 27. lokatę. Czwarty jest jego rodak i srebrny medalista ostatnich MŚ Matthew Wearn, a 31. George Gautrey z Nowej Zelandii, który w Sakaiminato stanął na najniższym stopniu podium.

AŁ, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze