Perugia bez Heynena?! Włosi wymierzyli karę trenerowi

Siatkówka

Trener Sir Safety Perugia Vital Heynen znalazł się na liście ukaranych przez ligę włoską. Z powodu sumy przewinień w obecnym sezonie nie będzie mógł poprowadzić swych podopiecznych w jednym spotkaniu ligowym. Tej dyskwalifikacji można uniknąć, wpłacając odpowiednią kwotę. Włoski dziennikarz Gian Luca Pasini twierdzi jednak, że klub z Perugii nie zapłaci kary i w kolejnym meczu drużynę poprowadzi asystent Heynena – Carmine Fontana.

Polscy kibice doskonale znają te obrazki z ostatnich sezonów. Heynen w roli selekcjonera naszej reprezentacji uzbierał już pokaźną kolekcję kartek. Nie raz i nie dwa komentował w trakcie meczu pracę sędziów, kwestionował ich decyzje, na co oni reagowali kartkami w kolorze żółtym, a nawet czerwonym.

 

W czwartym secie niedzielnego meczu 20. kolejki Sir Safety Conad Perugia z Gas Sales Piacenza (3:1) Heynen otrzymał czerwoną kartkę za protesty i  dyskusje z arbitrem. Ta kara oznaczała wówczas utratę punktu przez jego drużynę, a jak się okazało, przeważyła również szalę i przesądziła o zawieszeniu belgijskiego trenera na jedno spotkanie Serie A1.

 

Czerwona kartka dla Heynena w załączonym materiale wideo.

RM, Polsat Sport, legavolley.it

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze