Piątek pogromcą trenerów! Hiszpańskie media mają dla niego nowy tytuł

Piłka nożna
Piątek pogromcą trenerów! Hiszpańskie media mają dla niego nowy tytuł
fot. PAP

Zaledwie kilkanaście dni trwała przygoda Krzysztofa Piątka z Jurgenem Klinsmannem. Niemiecki menedżer zrezygnował z funkcji trenera Herthy Berlin niedługo po transferze Polaka. To nie pierwszy taki przypadek z reprezentantem Polski w tle - Piątek grał pod 8 różnymi trenerami w ciągu zaledwie 18 miesięcy!

Klinsmann objął Herthę w listopadzie, gdy zespół ze stolicy znajdował się jeszcze w strefie spadkowej. Poprawa wyników i obiecujące zimowe transfery zapowiadały marsz w górę tabeli oraz pucharowe aspiracje w ciągu zbliżających się miesięcy, jednak nieoczekiwanie były selekcjoner reprezentacji Niemiec porzucił nowy klub Piątka.

 

"Marca" znalazła analogię: polski snajper będzie pracował z ósmym trenerem w ciągu 1,5 roku, a więc od momentu opuszczenia Ekstraklasy!

 

24-latek trafił do Genoi, gdzie grał pod skrzydłami Davide Bellardiniego, Ivana Juricia i Cesare Prandelliego. Krótka przygoda w Milanie zbiegła się ze zmianami menedżerów niczym rękawiczki: początkowo był nim Gennaro Gattuso, później Marco Giampaolo, a w ostatniej fazie Stefano Pioli - każdy z Włochów zawiódł.

 

Przyszła kolej na Herthę, ale siódmy menedżer w tej układance rozstał się z posadą zaledwie kilkanaście dni po przybyciu Piątka do Berlinu! Teraz na ławce klubu usiądą dotychczasowi asystenci, Alexander Nouri i Markus Feldhoff. Jest wielce prawdopodobne, że już wkrótce posiadający wielkie aspiracje zespół ze stolicy Niemiec zatrudni trenera "na stałe", a będzie to już dziewiąty menedżer Piątka podczas jego zagranicznej przygody.

 

Hiszpański dziennik nazwał Polaka "Zgniataczem trenerów".

 

ch, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze