Puchar Włoch: Ronaldo uratował remis Juventusowi w meczu z Milanem

Milan zremisował na San Siro z Juventusem 1:1 w pierwszym meczu półfinału Pucharu Włoch. Gole strzelali Ante Rebic oraz Cristiano Ronaldo. Na boisku nie pojawił się Wojciech Szczęsny. Rewanż odbędzie się 4 marca w Turynie.

Kiedy na boisku po przeciwnych stronach stają Cristiano Ronaldo i Zlatan Ibrahimovic oznaczać może to wielkie emocje. Szwed pierwszy raz od swojego powrotu do Włoch zmierzył się z Juventusem. Pamiętać należy, że "Stara Dama" to były klub "Ibry". Występował w nim w latach 2004-2006.

Obaj szkoleniowcy nie zamierzali kalkulować i postawili na w miarę podstawowe jedenastki. W bramce Juventusu zobaczyliśmy Gianluigiego Buffona. Po drugiej stronie wystąpił jego młodszy o 21 lat imiennik, Donnarumma. Milan chciał w końcu przerwać fatalną serię spotkań z turyńczykami. Aż dziewięć ostatnich meczów obu ekip kończyło się zwycięstwami Juventusu.

Wydawało się, że to przyjezdni będą chcieli narzucić swój styl rywalom. Milan wyszedł jednak bardzo odważnie na to spotkanie i w pierwszej połowie stworzył sobie więcej dobrych okazji niż przeciwnicy. Za każdym razem na posterunku stał doświadczony Buffon. Do przerwy kibice zgromadzeni na San Siro goli nie zobaczyli.

Po zmianie stron swojej szansy, jako jeden z pierwszych próbował Ibrahimovic. Szwedowi otworzyć wyniku się jednak nie udało. Zrobił to w 61. minucie Ante Rebic, który wykorzystał dośrodkowanie Samu Castillejo. Chwilę później w polu karnym gospodarzy przewrócił się Juan Cuadrado. Sędzia po interwencji systemu VAR uznał, że karny Juventusowi się nie należy.

Przewaga mediolańczyków była wyraźna szczególnie w liczbie strzałów na bramkę. W momencie zdobycia przez nich bramki wynosiła 13:3 na ich korzyść. W 72. minucie drugą żółtą kartę, a w konsekwencji czerwoną zobaczył Theo Hernandez i Milan musiał sobie radzić w dziesięciu. W 90. minucie Davide Calabria zagrał ręką we własnym polu karnym. Sędzia początkowo nakazał grać dalej, ale po sprawdzeniu powtórki wskazał na jedenasty metr. Do piłki podszedł Ronaldo i zapewnił remis. Milan nie przegrał z Juventusem pierwszy raz od ponad trzech lat.

Milan - Juventus 1:1 (0:0)

Bramka: Rebic 61 - Ronaldo 90+1-karny

Milan: Donnarumma - Calabria, Kjaer, Romagnoli, Hernandez - Castillejo (Saelemaekers 80'), Kessie, Bennacer, Rebic (Laxalt 74') - Calhanoglu (Paqueta 86') - Ibrahimovic

Juventus: Buffon - De Sciglio (Higuain 69'), de Ligt, Bonucci, Alex Sandro - Ramsey (Bentancur 63'), Pjanic, Matuidi (Rabiot 73') - Cuadrado, Dybala, Ronaldo

Żółte kartki: Ibrahimovic, Pioli, Kessie, Castillejo, Calabria - Ramsey

Czerwona kartka: Hernandez (za dwie żółte)