Tokio 2020: Znamy terminarz reprezentacji Polski siatkarzy

Inne
Tokio 2020: Znamy terminarz reprezentacji Polski siatkarzy
fot. Cyfrasport

Wiadomo już, kiedy dokładnie polscy siatkarze rozegrają swoje pierwsze mecze podczas igrzysk olimpijskich w Tokio 2020. Podopieczni Vitala Heynena zmagania zainaugurują 25 lipca meczem z Iranem, natomiast w ostatnim spotkaniu grupowym, zaplanowanym na 2 sierpnia, podejmą Kanadę.

Biało-Czerwoni przepustkę na igrzyska wywalczyli sobie podczas turnieju w Gdańsku, gdzie udało im się odprawić z kwitkiem Tunezję, Słowenię oraz Francję. Dominację nad ostatnią z wymienionych ekip Polacy potwierdzili również później, zabierając jej sprzed nosa brązowy medal mistrzostw Europy.

 

Na początku stycznia FIVB przedstawiła grupy, w których rozgorzeje rywalizacja podczas tegorocznych igrzysk olimpijskich. Polaków los złączył z Iranem, Włochami, Wenezuelą, Japonią oraz Kanadą. Właśnie w tej kolejności będziemy się mierzyć z poszczególnymi rywalami, zaczynając zmagania meczem z Iranem (25 lipca o godzinie 12.40 polskiego czasu). Mecze rozgrywane będą co dwa dni, ze względu na fakt, że wszystkie będą odbywały się w hali Ariake Arena, uwzględniając w tym również turniej kobiet.

 

W turnieju siatkarzy na igrzyskach olimpijskich w Tokio weźmie udział dwadzieścia reprezentacji. Obok gospodarzy z Japonii, będą to zwycięzcy turniejów interkontynentalnych (Polska, Brazylia, Rosja, USA, Argentyna, Włochy) oraz kontynentalnych (Wenezuela, Francja, Tunezja, Kanada i Iran). Po rozegraniu fazy grupowej do play-offów awansują po cztery najlepsze drużyny z grup.


Terminarz Polaków:


25 lipca: Polska – Iran (godz. 12.40)
27 lipca: Polska – Włochy (godz. 07.20)
29 lipca: Polska – Wenezuela (godz. 09.25)
31 lipca: Japonia – Polska (godz. 07.20)
2 sierpnia: Polska – Kanada (godz. 02.00)

 

Terminarz fazy pucharowej:


Ćwierćfinały: 4 sierpnia, godz. 02.00, 06.00, 10.00, 14.30
Półfinały: 6 sierpnia, godz. 06.00, 14.00
Mecz o brąz: 8 sierpnia, godz. 06.30
Finał: 8 sierpnia, godz. 14.30

AŁ, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze