Trzej mistrzowie olimpijscy oraz MVP MŚ mogą znaleźć się w drużynie Resovii

Siatkówka
Trzej mistrzowie olimpijscy oraz MVP MŚ mogą znaleźć się w drużynie Resovii
fot. Cyfrasport

Trzech złotych medalistów igrzysk olimpijskich, aż jedenastu siatkarzy z tytułem mistrza świata oraz medaliści wielu ważnych imprez międzynarodowych i klubowych znaleźli się w gronie nominowanych do "Drużyny Wszech Czasów" Resovii. Plebiscyt zorganizowano z okazji 115-lecia klubu z Podkarpacia. Głosowanie potrwa do 31 marca 2020 roku.

Kto był najlepszym siatkarzem Resovii w historii klubu? Który trener zasłużył się najbardziej dla tej drużyny? Wystartował plebiscyt na "Drużynę Wszech Czasów" tego zasłużonego polskiego klubu.

 

Siatkarze Resovii wywalczyli siedem tytułów mistrza Polski (1971, 1972, 1974, 1975, 2012, 2013, 2015), trzykrotnie sięgnęli po Puchar Polski, osiągali też sukcesy w rozgrywkach europejskich. W historii klubu były lata chudsze i grubsze, były spadki i awanse, sukcesy oraz porażki.

 

W tym roku Resovia - klub, z którego wywodzi się siatkarska sekcja - obchodzi jubileusz 115-lecia. Z tej też okazji postanowiono zorganizować plebiscyt na Drużynę Wszech Czasów Resovii.

 

Siatkówka przez lata zmieniła się bardzo, dlatego też postanowiono, że Drużyna Wszech Czasów będzie się składała z 14 siatkarzy, tak jak to ma miejsce obecnie. Siatkarze będą też podzieleni na pozycje, podobnie jak teraz. Do tego wybrać można również dwóch trenerów, którzy najbardziej zasłużyli się dla klubu.

 

Przez blisko sto lat działalności sekcji siatkarskiej w klubie pojawiło się mnóstwo siatkarzy i trenerów, dlatego też dokonano wstępnej selekcji zawodników i nominowano 51 siatkarzy i 5 trenerów do Drużyny Wszech Czasów.

 

Brano pod uwagę osiągnięcia zespołu w trakcie gry tych siatkarzy, same występy zawodników i ich wkład w sukces. Przyjęto też założenie, że siatkarz musiał grać w klubie co najmniej dwa lata, choć zastosowano też małe odstępstwa od tej zasady.

 

Warto również przypomnieć, że wśród nominowanych znajdują się siatkarze zasłużeni nie tylko dla klubu z Podkarpacia, ale również dla reprezentacji Polski. W tym gronie są m.in. trzej mistrzowie olimpijscy: Bronisław Bebel, Marek Karbarz (również mistrz świata) oraz Włodzimierz Stefański (również mistrz świata), a także mistrzowie świata: Rafał Buszek, Fabian Drzyzga (dwukrotny), Stanisław Gościniak (MVP MŚ 1974), Krzysztof Ignaczak, Mateusz Mika, Marcin Możdżonek, Piotr Nowakowski (dwukrotny), Aleksander Śliwka Damian Wojtaszek.

 

LISTA NOMINOWANYCH SIATKARZY

 

Resoviackie kariery wybranych siatkarzy przypadają na bardzo różne czasy, dlatego przyporządkowanie niektórych graczy do pozycji, w szczególności tych z lat siedemdziesiątych, jest dość umowne, choć konsultowane z nimi samymi.

 

Każdy kibic może dokonać wyboru dwóch rozgrywających, dwóch atakujących, dwóch libero i dwóch trenerów, a także po czterech przyjmujących i środkowych bloku.

 

Jak głosować?

 

1. Należy przejść na specjalną stronę dedykowaną plebiscytowi.
2. Wybrać swoją drużynę. Zawodnik i trener wybrani do pierwszego składu otrzymają po 2 pkt. Zawodnicy i trener wybrani jako rezerwowi otrzymają po 1 pkt.
3. Każdy użytkownik może zagłosować tylko raz dziennie.
4. Wybrałeś już swój skład? Możesz się podzielić nim ze znajomymi na Facebooku. Opublikuj swoją Drużynę Wszech Czasów Resovii!

 

Drużyna Wszech Czasów Resovii znajdzie się m.in. na karnetach, które będą dystrybuowane na najbliższe sezony.

 

Głosowanie potrwa do 31 marca 2020 roku i odbywa się na stronie internetowej klubu pod adresem: http://bit.ly/DruzynaWszechCzasow

RM, Polsat Sport, assecoresovia.pl
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie