Trzy oferty dla gwiazdy Zenita! Bednorz czeka na jego ruch

Siatkówka
Trzy oferty dla gwiazdy Zenita! Bednorz czeka na jego ruch
fot. PAP

Zenit Kazań poległ w Jastrzębiu-Zdroju w ramach Ligi Mistrzów CEV i jest o krok od odpadnięcia z rozgrywek. W najbliższym czasie wyjaśni się przyszłość jednej z największych gwiazd klubu: Cwetan Sokołow dostał trzy oferty kontraktowe, a od jego ewentualnego odejścia zależeć może przyszłość Bartosza Bednorza.

Sokołow miał otrzymać bajeczną ofertę od Lokomotiwu Nowosybirsk, ale według Volleyball.it nie będzie to jedyna dostępna opcja. Do gry zamierza wkroczyć Dynamo Moskwa, a nowy kontrakt swojej gwieździe ma zaproponować Zenit.

 

Przyszłość bułgarskiego gwiazdora będzie miała wpływ także na przyszłość Bednorza. Polski siatkarz radzi sobie w tym sezonie świetnie w barwach Leo Shoes Modeny i według włoskich mediów to właśnie on miałby zastąpić Sokołowa w Kazaniu.

 

Dziwić może rozbieżność pozycji obu siatkarzy, jednak Polak mógłby w nowym klubie odciążyć Maksima Michajłowa i zająć miejsce na przyjęciu. Rosjanin mógłby tym samym powrócić na swoją macierzystą pozycję - atakującego.

 

Media informują o gigantycznym kontrakcie, jaki zostałby zaoferowany polskiemu siatkarzowi. Mógłby zarobić nawet 900 tysięcy euro rocznie.

 

- Jeśli nie wydarzą się nieprzewidziane okoliczności, to na 95% Bartosz Bednorz zagra w przyszłym sezonie w Zenicie Kazań. Z takich kontraktów się nie rezygnuje. To są za grube sumy - powiedział Jerzy Mielewski w jednym z ostatnich odcinków "Prawdy Siatki".

ch, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze