9980 kibiców! Rekord siatkarskiego sezonu i uroczysta oprawa meczu w Gdańsku (WIDEO)

Siatkówka

Siatkarze Trefla Gdańsk pewnie pokonali Cuprum Lubin 3:0 w 19. kolejce PlusLigi. Spotkanie rozegrano jako tzw. "Mecz Kaszubski". Na trybunach Ergo Areny zasiadło 9980 kibiców, w tym około 7 tysięcy dzieci uczących się na co dzień języka kaszubskiego. To rekord tego sezonu ligowego.

Trefl Gdańsk wspólnie ze Zrzeszeniem Kaszubsko-Pomorskim i Stowarzyszeniem Trefl Pomorze już po raz piąty zorganizował "Mecz Kaszubski", podczas którego na trybunach zasiadły dzieci uczące się na co dzień języka kaszubskiego. Przygotowano dla nich wiele atrakcji przed siatkarskim widowiskiem.

 

Spotkanie miało uroczystą oprawę, co było również związane ze 100-leciem niezwykle ważnego dla regionu i całej Polski wydarzenia. 10 lutego 1920 roku w Pucku odbyły się symboliczne zaślubiny Polski z morzem. Zostały one zorganizowane dla uczczenia włączenia Pomorza w granice odrodzonej Polski, a aktu tego dokonał gen. Józef Haller.

 

 

Przed meczem w Ergo Arenie odśpiewano Mazurka Dąbrowskiego, na trybunach była biało-czerwona kartoniada, a drużyny wyszły na boisko w asyście kaszubskiej eskorty w strojach ludowych.

 

WYNIKI I TABELA PLUSLIGI

RM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze