Maliszewska w świetnej formie na zawodach Pucharu Świata w Dordrechcie

Natalia Maliszewska pewnie awansowała do ćwierćfinałów biegów na 500 i 1000 metrów podczas ostatnich zawodów Pucharu Świata w short tracku w tym sezonie, które rozpoczęły się w holenderskim Dordrechcie. Bardzo dobrze spisała się także Kamila Stormowska, która również wywalczyła awans na tych samych dystansach. Z kolei wśród mężczyzn w ćwierćfinale na dystansie 1000 metrów walczyć będzie Rafał Anikiej.

W poprzednim sezonie Maliszewska triumfowała w klasyfikacji generalnej PŚ na koronnym dystansie 500 m. Obecnie z dorobkiem 26 174 punktów zajmuje piąte miejsce. Rok temu w Dordrechcie zdobyła złoty medal ME. Z kolei kilka tygodni temu wywalczyła brąz w tej imprezie w Debreczynie. W 2018 roku została wicemistrzynią świata w Montrealu.

Za zwycięstwo w zawodach otrzymuje się 10 000 punktów, za drugie miejsce 8000, trzecie 6400, czwarte 5120, piąte 4096.

Nie powiodło się pozostałym Polakom, którzy pojechali do Holandii. Nikola Mazur, Magdalena Zych, Gabriela Topolska oraz Paweł Adamski, Łukasz Kuczyński, Szymon Wilczyk i Karol Nieścier odpadli w pierwszych rundach rywalizacji swoich konkurencji.

Główną imprezą sezonu są marcowe mistrzostwa świata w Seulu.

W załączeniu wypowiedź Natalii Maliszewskiej.