MŚ w biathlonie: Polki bez sukcesu

Zimowe
MŚ w biathlonie: Polki bez sukcesu
fot. PAP

Norweska biathlonistka Marte Olsbu Roeiseland zdobyła we włoskiej Anterselvie złoty medal mistrzostw świata w sprincie na 7,5 km. Najlepsza z Polek Monika Hojnisz-Staręga zajęła 28. miejsce.

Hojnisz-Staręga miała jeden z najlepszych czasów na pomiarze przed drugim strzelaniem. Wtedy jednak oddała dwa niecelne strzały i to sprawiło, że straciła szansę na miejsce w czołówce. Do triumfatorki straciła 1.29,8.

 

Olsbu Roeiseland na strzelnicy pomyliła się raz. Srebrny medal wywalczyła Amerykanka Susan Dunklee, która była jedną z zaledwie czterech bezbłędnie strzelających w gronie 101 zawodniczek. Brąz zdobyła Czeszka Lucie Charvatova.

 

Reprezentacje Norwegii i Czech zdobyły już w Południowym Tyrolu po dwa medale. W czwartek w sztafecie mieszanej Skandynawowie triumfowali w sztafecie mieszanej 4x6 km, a Czesi zajęli w niej trzecie miejsce.

 

Kinga Zbylut była 47. (strata 1.47,8, 2 rundy karne), Magdalena Gwizdoń zajęła 54. miejsce (strata 1.57,7, 1 runda karna), a Kamila Żuk uzyskała 58. czas (strata 2.06,6, cztery rundy karne). Wyniki sprintu będą uwzględnione w niedzielnym biegu na dochodzenie na 10 km, w który udział weźmie najlepsza "60" sprintu.

 

Z kolei obie konkurencje wpłyną na listę startową kończącego imprezę biegu ze startu wspólnego na 12,5 km, zaplanowanego na 23 lutego. Kwalifikuje się do niego 30 biathlonistek.

PAP, seb
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie