NHL: Cztery gole Sanforda w przegranym meczu Blues

25-letni Zach Sanford zdobył cztery gole, ale zespół St. Louis Blues przegrał na wyjeździe z Vegas Golden Knights 5:6 po dogrywce w czwartkowym meczu hokejowej ligi NHL.

Sanford wpisał się na listę strzelców w 1., 10., 26. i 52. minucie.

W poprzednim sezonie zespół Blues zdobyli Puchar Stanleya.

Wcześniej w tej ekipie cztery bramki w jednym spotkaniu uzyskał David Backes na początku 2015 roku.

Po dwa trafienia dla Golden Knights zanotowali w czwartek Max Pacioretty i Jonathan Marchessault.

Gracze z Las Vegas mieli zdecydowaną przewagę, jeśli chodzi o liczbę uderzeń na bramkę rywali - 52:24, w tym 7:0 w dogrywce.

W Nashville miejscowi Predators wygrali z New York Islanders 5:0, a pierwszym w karierze hat-trickiem popisał się Craig Smith.

Bardzo ciekawy przebieg miała rywalizacja New Jersey Devils z Detroit Red Wings. "Czerwone Skrzydła" prowadziły po golu Andreasa Athanasiou w 37. minucie. Odpowiedź "Diabłów" w trzeciej tercji była piorunująca - między 46. a 50. minutą gole zdobyli: Andy Greene, Wayne Simmonds (dwa) i Jesper Bratt.