PŚ w bobslejach: Schneider zdobyła Kryształową Kulę

Niemka Stephanie Schneider wygrała klasyfikację generalną Pucharu Świata w bobslejach. 29-letnia wicemistrzyni globu wraz z rozpychającą Lisette Thoene w ostatnich zawodach cyklu w łotewskiej Siguldzie zajęła trzecie miejsce. Transmisja zawodów pucharu świata i mistrzostw Europy w Siguldzie na Polsatsport.pl, retransmisje w Polsacie Sport News.

Zawody były także mistrzostwami Europy. Złoto wywalczyły Rosjanki Nadieżda Siergiejewa i Jelena Mamedowa, drugie były Rumunki Andreea Grecu i Ioana Gheorghe.

Do Siguldy nie przyjechała jedna z najlepszych zawodniczek ostatnich lat Kanadyjka startująca pod amerykańską flagą Kaillie Humphries. Dwukrotna mistrzyni olimpijska prowadziła w klasyfikacji Pucharu Świata, ale zrezygnowała z ostatnich zawodów, bo zdecydowała się ten czas poświęcić na przygotowania do mistrzostw globu. Te od 21 lutego zaplanowane są w Altenbergu.