Rozstanie w Walentynki! Kolejny trener w PlusLidze stracił pracę

Siatkówka
Rozstanie w Walentynki! Kolejny trener w PlusLidze stracił pracę
fot. PAP

Po długiej rozmowie, prezes zarządu Aluron Virtu CMC Zawiercie Kryspin Baran oraz trener Mark Lebedew podjęli wspólnie decyzję, że od 14 lutego Australijczyk nie będzie pełnił funkcji szkoleniowca Jurajskich Rycerzy. Jego obowiązki przejmie dotychczasowy drugi trener – Dominik Kwapisiewicz.

Dzisiaj, jak bywało to często w ostatnich tygodniach, spotkałem się z prezesem, by omówić możliwości rozwiązania problemów drużyny, a przede wszystkim klubu. Razem doszliśmy do wniosku, że to będzie najlepsze rozwiązanie. Mam mnóstwo niesamowitych wspomnień z czasu spędzonego w Zawierciu i nadal darzę najwyższym szacunkiem prezesa i pracę, jaką wykonuje. Pozostaję kibicem klubu i życzę wszystkim jak najlepiej podczas fazy play-off i w dalszej przyszłości – oświadczył Mark Lebedew.

 

Dziękujemy trenerowi Lebedewowi za to, co zrobił dla naszego klubu. Staraliśmy się przed tym sezonem zrobić wszystko, aby zapewnić zespołowi możliwość kontynuacji wysokiego poziomu sportowego z poprzedniego sezonu. Niestety, sytuacja zmusiła nas do poszukiwania trudnych rozwiązań i wraz z trenerem podjęliśmy niechętnie decyzję, która ma dać impuls do poprawy gry drużyny. Nadal uważamy Marka Lebedewa za jednego z najlepszych specjalistów w swoim fachu i udowodnił to w poprzednim sezonie, kiedy efekty jego pracy przysporzyły nam wszystkim mnóstwo radości. Życzymy mu wszystkiego najlepszego w dalszej karierze – powiedział prezes Kryspin Baran.

 

Od dnia 14 lutego obowiązki pierwszego trenera drużyny Aluron Virtu CMC Zawiercie przejmie Dominik Kwapisiewicz.

 

 

Lebedew trenerem siatkarzy z Zawiercia był od maja 2018 roku. W sezonie 2018/19 osiągnął z tą drużyną historyczny sukces: czwarte miejsce w PlusLidze i awans do Final Four Pucharu Polski. W obecnych rozgrywkach ekipie Aluron Virtu CMC Zawiercie nie szło już tak dobrze. Po rozegraniu 19 spotkań zajmuje ona 10. miejsce w tabeli, mając na koncie 21 punktów (7 zwycięstw – 12 porażek).

 

WYNIKI I TABELA PLUSLIGI

RM, aluronvirtucmc.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze