Suzuki Puchar Polski: Stelmet Enea BC trzecim półfinalistą

Koszykówka

Stelmet Enea BC Zielona Góra wygrał z Treflem Sopot 82:75 (18:22, 28:17, 16:15, 20:21) w ćwierćfinale Suzuki Pucharu Polski. O zwycięstwie drużyny trenera Żana Tabaka zdecydowała druga kwarta, w której zielonogórzanie zdobyli wyraźną przewagę. Pozostałe były wyrównane. Najlepszym zawodnikiem Stelmetu Enei był Ludvig Hakanson z 16 punktami, dwiema zbiórkami i trzema asystami. Carlos Medlock zdobył 22 punkty dla Trefla.

Spotkanie rozgrywane w warszawskiej Arenie Ursynów było od początku bardzo wyrównane. Sopocianie zawdzięczali to głównie Medlockowi. Kibice oglądali rywalizację kosz za kosz, a Stelmet Enea nie potrafił zbudować przewagi, mimo niezłej dyspozycji Hakansona oraz Jarosława Zyskowskiego. "Trójka" Witalija Kowalenki sprawiła, że po 10 minutach to Trefl był lepszy - 22:18.

 

Drugą kwartę od serii 7:0 rozpoczęli zielonogórzanie, a za ten fragment trzeba pochwalić skutecznego Marcela Ponitkę. W pewnym momencie ekipa trenera Tabaka uciekła nawet na dziewięć punktów po rzutach George’a Kinga. Pojedyncze akcje Nany Foullanda i Pawła Leończyka niewiele zmieniały. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 46:39.

 

Medlock w trzeciej kwarcie starał się trzymać sopocian w grze, a po "trójce" Camerona Ayersa zbliżyli się na zaledwie pięć punktów. Kolejny zryw w wykonaniu Ponitki pozwolił jednak Stelmetowi Enei na utrzymywanie bezpiecznej przewagi. Po 30 minutach było 62:54.

 

W czwartej kwarcie Trefl starał się “kąsać” rywali i lekko zmniejszać różnicę. Ponownie ekipie trenera Marcina Stefańskiego udawało się zbliżyć kilkakrotnie na pięć punktów, ale rywale nie pozwalali na nic więcej. W końcówce, po akcji Medlocka zespół z Sopotu przegrywał tylko trzema punktami, ale później faulowany przy rzucie z dystansu był Hakanson. Szwed wykorzystał rzuty wolne i to był kluczowy moment spotkania. Stelmet Enea ostatecznie wygrał 82:75 i czeka na półfinałowego rywala. Wyłoni go wieczorny mecz Polskiego Cukru Toruń z Asseco Arką Gdynia.

 

Stelmet Enea BC Zielona Góra - Trefl Sopot 82:75 (18:22, 28:17, 16:15, 20:21)

 

Stelmet Enea BC Zielona Góra: Ludvig Hakanson 16, Marcel Ponitka 15, Tony Meier 12, George King 9, Ivica Radić 9, Joe Thomasson 6, Jarosław Zyskowski 5, Przemysław Zamojski 5, Łukasz Koszarek 3, Drew Gordon 2.

 

Trefl Sopot: Carlos Medlock 22, Cameron Ayers 14, Łukasz Kolenda 9, Witalij Kowalenko 9, Nana Foulland 9, Paweł Leończyk 4, Michał Kolenda 2, Martynas Paliukenas 3, Mikołaj Kurpisz 2.

PLK, WŁ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie