Suzuki Puchar Polski: Stelmet Enea BC Zielona Góra - Trefl Sopot. Relacja i wynik na żywo

Stelmet Enea BC Zielona Góra zagra z Treflem Sopot w piątkowym ćwierćfinale Suzuki Pucharu Polski. Zielonogórzanie przed bardzo długi czas byli niepokonani w Energa Basket Lidze, wygrali piętnaście meczów z rzędu. W ostatniej kolejce niespodziewanie ulegli Enea Astorii Bydgoszcz. W starciu z Treflem z pewnością spróbują udowodnić, że ta porażka była jedynie wypadkiem przy pracy. Relacja i wynik na żywo meczu Stelmet Enea BC Zielona Góra - Trefl Sopot na Polsatsport.pl od godziny 18:00.

Sopocianie w tym sezonie grają "w kratkę". W dwudziestu meczach dziesięć razy odnieśli zwycięstwo, również dziesięciokrotnie znaleźli pogromcę. Jednym z nich był Stelmet, z którym Trefl grał w połowie grudnia. Spotkanie w Zielonej Górze miało dość zaskakujący przebieg, pierwsza kwarta zakończyła się bowiem remisem, a drugą wygrali goście. Trefl przekonał się jednak, co znaczy podrażnić ekipę trenera Żana Tabaka. W trzeciej kwarcie Stelmet zdobył aż 38 punktów, tracąc zaledwie 14. Ostatnią wygrał dziesięcioma punktami, a całe spotkanie 110:80. Biorąc pod uwagę tamto spotkanie, trzeba zdecydowanie stwierdzić, że faworytem ćwierćfinałowego meczu w Suzuki Pucharze Polski jest drużyna z Zielonej Góry.

W piątek głównym zadaniem koszykarzy Trefla będzie powstrzymanie Ivicy Radica i Jarosława Zyskowskiego, zawodników, którzy w grudniowym starciu rozmontowali obronę rywali. Chorwat zdobył aż 21 punktów i rządził pod tablicami, notując 11 zbiórek. Zyskowski z 16 punktami był drugim strzelcem swojego zespołu. Trener Tabak wyznaczył reprezentantowi Polski nową rolę, to właśnie on ma często rzucać i trzeba przyznać, że czuje się z tym doskonale. W piątek będzie rywalizował z Michałem Kolendą, który stanie przed trudnym zadaniem ograniczenia poczynań Zyskowskiego. Starszy z braci rozgrywa jednak najlepszy sezon w karierze, a takie wyzwanie, jak walka z Zyskowskim, może tylko wyzwolić w nim ambicję i chęć zaprezentowania dużych umiejętności.

W obu drużynach bardzo podobnie myślano o duecie rozgrywających, stworzono je, łącząc doświadczenie z młodzieńczą fantazją. W Treflu taką parę stanowią Carlos Medlock i Łukasz Kolenda, w Stelmecie Łukasz Koszarek i Ludvig Hakanson. Ta druga para nastawiona jest jednak na prowadzenie gry dogrywanie piłek do partnerów, dwójka środkowych z Sopotu częściej próbuje samodzielne zdobywać punktu. W piątek zderzą się więc dwie koszykarskie filozofie, która okaże się lepszym rozwiązaniem?

Relacja i wynik na żywo meczu Stelmet Enea BC Zielona Góra - Trefl Sopot na Polsatsport.pl od godziny 18:00.