UFC: Weterani wagi ciężkiej zmierzą się na jubileuszowej gali

Sporty walki
UFC: Weterani wagi ciężkiej zmierzą się na jubileuszowej gali
fot. PAP

W maju podczas gali UFC 250 w brazylijskim Sao Paulo dojdzie do ciekawego zestawienia w wadze ciężkiej. Faworyt lokalnej publiczności Fabricio Werdum (23-8-1, 6 KO, 11 SUB) zmierzy się z Aleksiejem Olejnikiem (58-13-1, 8 KO, 46 SUB).

W kwietniu zakończy się zawieszenie 42-letniego Brazylijczyka, który pauzuje za stosowanie substancji dopingujących. Niedawno Werdum stwierdził, że w pierwszej walce po powrocie chciałby zmierzyć się z Olejnikiem. Szefowie UFC postanowili spełnić jego życzenie i zestawili ze sobą dwóch weteranów. Rosjanin jest rówieśnikiem Werduma, więc panowie razem mają 84 lata.

 

"The Boa Constrictor" w swoim ostatnim występnie na gali UFC 246 pokonał przez poddanie Maurice Greene'a (8-4, 2 KO, 4 SUB). Z kolei Werdum po raz ostatni w klatce UFC zaprezentował się w marcu 2018 roku. Alexander Volkov (31-7, 20 KO, 3 SUB) pokonał go wówczas przed czasem w czwartej rundzie.

Starcie Werduma z Olejnikiem nie będzie jedyną walką w wadze ciężkiej podczas gali w Sao Paulo. Mający na swoim koncie passę pięciu zwycięstw z rzędu Augusto Sakai (14-1-1, 11 KO) ma zmierzyć się z wracającym po porażce Blagoyem Ivanovem (18-3-1NC, 6 KO, 6 SUB). Bułgar w swoim ostatnim pojedynku przegrał przez niejednogłośną decyzję sędziów z Derrickiem Lewisem (23-7-1NC, 18 KO, 1 SUB).

BS, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze