Wielki transfer Smarzek-Godek? Może zastąpić gwiazdę w najlepszym zespole Europy

Siatkówka
Wielki transfer Smarzek-Godek? Może zastąpić gwiazdę w najlepszym zespole Europy
fot. CyfraSport

Po dwóch wicemistrzostwach Włoch zespół Igor Gorgonzola Novara ostrzył sobie zęby na walkę o Scudetto w 2020 roku, ale wygląda raczej jak cień zespołu z ostatnich lat. Nie udało mu się skutecznie zastąpić Paoli Egonu, a celem na najbliższe miesiące będzie sprowadzenie zawodniczki, która zaoferuje zbliżone liczby w ataku. Najpoważniejszą kandydatką jest Malwina Smarzek-Godek!

Reprezentantka Polski trafiła do Włoch w 2018 roku, a od tamtej pory broni barw Zanetti Bergamo. Transfer do Novary byłby jednak wielkim sportowym awansem dla atakującej: AGIL Volley od lat bije się o czołowe miejsca w Serie A1, wygrał ostatnią edycję Ligi Mistrzyń CEV.

 

Największa gwiazda żeńskiej reprezentacji Polski jest łączona z transferem i próbą wejścia w buty Egonu. Czarnoskóra reprezentantka Włoch przeniosła się przed tym sezonem do Imoco Volley Conegliano, które w lidze nie ma sobie równych. Z imponującym bilansem 17-1 pewnie kroczy po mistrzostwo Italii.

 

Zwyciężczynie ostatniej edycji Champions League zmagają się w tym sezonie ze swoimi problemami, jednak nawet po powrocie kontuzjowanych gwiazd nie potrafią powrócić do swojej najlepszej dyspozycji. W pewnym momencie sezonu grały nawet bez nominalnej atakującej.

 

Według ivolleymagazine.it najlepszą kandydatką do wzmocnienia siły rażenia zespołu jest właśnie Smarzek-Godek. Jej obecny klub jest gotowy na odejście atakującej i planuje w jej miejsce ściągnąć Louise Lippmann.

ch, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze