WT w tenisie stołowym: Dyjas i Badowski zagrają w Budapeszcie

Inne
WT w tenisie stołowym: Dyjas i Badowski zagrają w Budapeszcie
fot. PAP

Liderzy męskiej reprezentacji Polski Jakub Dyjas i Marek Badowski zagrają w turnieju Hungarian Open zaliczanym do cyklu ITTF World Tour w tenisie stołowym. Zawody odbędą się w dniach 18-23 lutego w Budapeszcie.

Dla polskich pingpongistów to będzie kolejny międzynarodowy sprawdzian przed kwietniowymi europejskimi kwalifikacjami olimpijskimi w grze pojedynczej w Moskwie. Drużynowy awans wcześniej wywalczyły Li Qian, Natalia Partyka i Natalia Bajor.

 

Dyjas wystąpi w węgierskiej stolicy także w deblu z Belgiem Cedricem Nuytinckiem. Niedawno osiągnęli półfinał German Open w Magdeburgu.

 

W Budapeszcie wystąpią także siostry Anna i Katarzyna Węgrzyn, Agata Zakrzewska, Gabriela Dyszkiewicz i Kinga Stefańska, w przeszłości dwukrotnie mistrzyni kraju w singlu.

 

Niedawno bliźniaczki Węgrzyn błysnęły formą w meczu ekstraklasy z KTS Enea Siarka. Niespodziewanie wrocławianki triumfowały 3:0 i przerwały dziewięcioletnią serię zwycięstw tarnobrzeżanek.

 

W poszczególnych pojedynkach Katarzyna Węgrzyn wygrała z Białorusinką Wiktorią Pawłowicz 3:1, Bajor z Elizabetą Samarą 3:0, zaś Anna Węgrzyn ze Stefańską 3:1. Pawłowicz i Samara to byłe mistrzynie Europy w singlu.

 

Na przełomie lutego i marca biało-czerwonych czekają mistrzostwa Polski w Białymstoku. Tytułów bronić będą Bajor i Patryk Chojnowski.

 

Z kolei od 11 do 15 marca reprezentanci wystąpią w ITTF Challenge Polish Open w Gliwicach.

 

Wcześniej młodzieżową kadrę narodową czeka start w ME do lat 21 w chorwackim Varażdinie, w dniach 4-8 marca. W składzie są m.in. siostry Węgrzyn (rocznik 2001), Samuel Kulczycki (2002) i Maciej Kubik (2003).

 

W czwartek Kulczycki pokonał Kubika 4:0 w finale juniorskich zawodów World Tour Premium w czeskim Hodoninie. W grze podwójnej triumfowali Miłosz Redzimski (2006) i Łukasz Sokołowski (2002).

MM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie