Znamy nowego prezesa Asseco Resovii! "Ignaczak nie odpowiadał już za zmianę trenera"

Siatkówka

Fatalna dyspozycja Asseco Resovii wymaga dużych zmian w zarządzie utytułowanego klubu. Po tym, jak z zespołem pożegnał się trener Piotr Gruszka, nadszedł czas na prezesa Krzysztofa Ignaczaka. Jerzy Mielewski i Wojciech Drzyzga potwierdzili zmianę na tym stanowisku w najnowszym odcinku "Prawdy Siatki".

Niepowodzenia sportowe sprawiły, że atmosfera w Rzeszowie stała się niezwykle gęsta. Zaledwie sześć zwycięstw w dziewiętnastu występach dają 12. pozycję zespołowi, który miał bić się o medale mistrzostw Polski. Przy ewentualnej porażce w sobotę z MKS-em Będzin, Resovia byłaby drugim najgorszym zespołem PlusLigi.

 

Klub po Gruszce przejął dotychczasowy asystent, Wojciech Serafin, a wyniki... pogorszyły się. W zespole widać absolutny brak pomysłu na poprawę, a sytuację ma zmienić kolejny duży ruch w strukturze klubu. Tym razem ma go opuścić prezes Ignaczak, o czym ostatnio informował już Jerzy Mielewski.

 

- Krzysztof Ignaczak w najbliższych dniach przestanie zarządzać klubem. Ma złożyć rezygnację - napisał w środę na swoim koncie na Twitterze.

 

Tę informację potwierdził już kilkadziesiąt godzin później. Klub ma wkrótce wydać oficjalny komunikat na temat kolejnych zmian, tymczasem Mielewski i Wojciech Drzyzga potwierdzili w "Prawdzie Siatki" informację, wobec której następcą "Igły" ma zostać Piotr Maciąg.

 

- Jest zmiana prezesa w Resovii. Wiemy, kto ma objąć stery w klubie. Pojawiło się nazwisko siostrzeńca właściciela Asseco, pana Adama Górala. Ignaczak nie odpowiadał już za zatrudnienie nowego trenera, Emanuele Zaniniego. Były to już decyzje nowego zarządu - powiedział Mielewski.

 

Prywatnie jest on siostrzeńcem Adama Górala, a więc prezesa Asseco Poland - sponsora strategicznego Resovii i zarazem właściciela klubu. Byłby to dla niego debiut w siatkówce, ktorą jednak interesuje się od wielu lat. Według informacji Przeglądu Sportowego, nowy prezes ma pojawić się już podczas sobotniego meczu zespołu ze wspomnianym MKS-em Będzin.

 

- To nie jest człowiek anonimowy. Jest to młody chłopak, z którym miałem już do czynienia, kiedy Fabian trafił do Asseco Resovii. Jest on bardzo blisko siatkówki i miał duży udział w dotychczasowym prowadzeniu klubu. Czy jest to mocne hobby, czy pogłębiona wiedza na ten temat? Ta zmiana sugeruje, że coś się dzieje. Ten rok będzie jednak przejściowy, to ostatni ruch, aby ratować szanse Resovii na play-off - dodał Drzyzga.

 

Cały odcinek "Prawdy Siatki" można obejrzeć [TUTAJ].

ch, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze