LSK: DPD Legionovia ograła Grot Budowlanych

Siatkarki DPD Legionovii Legionowo pewnie wygrały z Grot Budowlanymi Łódź 3:0 w spotkaniu 19. kolejki LSK. Podopieczne trenera Alessandro Chiappiniego wykorzystały kłopoty rywalek i przełamały się po dwóch ligowych porażkach.

Wicemistrzynie Polski zagrały w Legionowie bez swej pierwszej rozgrywającej Julii Nowickiej, kilka dni po sensacyjnej porażce w ćwierćfinale Pucharu Polski z pierwszoligowym klubem MKS-SAN-Pajda Jarosław. Kłopoty łodzianek było widać już w pierwszej odsłonie, którą siatkarki DPD Legionovii wygrały bardzo pewnie. Gospodynie były skuteczniejsze w ataku, a rywalki nie były w stanie znaleźć patentu na ich dobrą grę. W efekcie w środkowej części seta punktowa różnica przekroczyła dziesięć oczek (17:6). Justyna Łukasik ustaliła wynik tej partii na (25:12).

Druga odsłona również toczyła się przy przewadze gospodyń (10:6, 16:10), które utrzymały w końcówce kilka punktów różnicy i po ataku Juliette Fidon-Lebleu wygrały 25:21. Set numer trzy był najbardziej wyrównany. Jeszcze przy stanie 22:22 przedłużenie meczu wydawało się realne, ale trzy ostatnie piłki padły łupem Legionovii. Skuteczny atak Olgi Strantzali, błąd łodzianek i blok gospodyń dały im zwycięstwo 25:22.

Najwięcej punktów: Olga Strantzali (15), Julie Oliveira Souza (12), Maja Tokarska (10) – DPD Legionovia; Anastasiya Kraiduba (18), Julia Twardowska (10) – Grot Budowlani. Gospodynie miały ogromną przewagę w punktowych blokach (20–5, 8 punktów Tokarskiej). MVP: Maja Tokarska.

DPD Legionovia Legionowo – Grot Budowlani Łódź 3:0 (25:12, 25:21, 25:22)

DPD Legionovia: Juliette Fidon-Lebleu, Alicja Grabka, Justyna Łukasik, Julie Oliveira Souza, Olga Strantzali, Maja Tokarska – Izabela Lemańczyk (libero) oraz Magdalena Damaske, Marta Matejko. Trener: Alessandro Chiappini.
Grot Budowlani: Paulina Bałdyga, Anna Bączyńska, Anastasia Kraiduba, Jaroslava Pencova, Małgorzata Śmieszek, Julia Twardowska – Maria Stenzel (libero) oraz Karolina Garstka, Anna Lewandowska. Trener: Błażej Krzyształowicz.