MŚ w biathlonie: 24. miejsce Guzika

Rosyjski biathlonista Aleksander Łoginow został we włoskiej Anterselvie mistrzem świata w sprincie na 10 km. Na podium stanęli także Francuzi Quentin Fillon Maillet i Martin Fourcade.

Najlepszy z Polaków Grzegorz Guzik zajął 24. miejsce. Tym samym Polak zdobył pierwsze w tym sezonie punkty do klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, do którego impreza w Południowym Tyrolu się zalicza. To też powtórzenie jego najlepszego wyniku w karierze w tym cyklu - poprzednio 24. pozycję zajął w kanadyjskim Canmore w sezonie 2018/19.

Guzik jako jedyny z biało-czerwonych zakwalifikował się do niedzielnego biegu na dochodzenie na 12,5 km. Łukasz Szczurek zajął 61. miejsce i żeby awansować do tych zawodów zabrakło mu 0,3 s. Andrzej Nędza-Kubiniec miał 90. czas.

Bez medalu w sobotę pozostał ośmiokrotny mistrz świata Norweg Johannes Thingnes Boe, który zajął piąte miejsce. Wyprzedził go również jego starszy brat Tarjei.