MŚ w biathlonie: Sprint na 10 km mężczyzn. Transmisja na Polsatsport.pl

W sobotę biathloniści powalczą o medale mistrzostw świata w sprincie na 10 km. Faworytami będą lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata Francuz Martin Fourcade oraz broniący Kryształowej Kuli Norweg Johannes Thingnes Boe. Transmisja od godziny 14:35 na Polsatsport.pl.

Obaj zawodnicy łącznie zdobyli 19 złotych medali mistrzostw świata. Choć Fourcade prowadzi w cyklu, wydaje się, że to Boe jest w lepszej formie. Norweg opuścił dwie rundy PŚ - w Oberhofie i Ruhpolding - ponieważ urodził mu się syn, a pod jego nieobecność Francuz wygrał wszystkie cztery biegi w Niemczech.

Boe raz już stanął w imprezie w Południowym Tyrolu na najwyższym stopniu podium - w czwartek Norwegia wygrała sztafetę mieszaną 4x6 km. Francja była dopiero siódma, ale nie z winy Fourcade'a, który zaprezentował się na trzeciej zmianie bardzo dobrze.

W sobotę wystartują także Polacy - Grzegorz Guzik, Łukasz Szczurek i Andrzej Nędza-Kubiniec.

Transmisja MŚ w biathlonie od godziny 14:35 na Polsatsport.pl.