PKO Ekstraklasa: Raków i Legia podzielili punkty. Pudło z karnego

Piłkarze Rakowa Częstochowa zremisowali z Legią Warszawa 2:2 (1:0) w meczu 22. kolejki PKO Ekstraklasy. W 49. minucie rzutu karnego dla gospodarzy nie wykorzystał Daniel Bartl. Przed końcem spotkania Raków miał kolejną "jedenastkę", z której gola strzelił Petr Schwarz.

Początek meczu nie zapowiadał takiego wyniku, gdyż legioniści zepchnęli gospodarzy do głębokiej defensywy i raz po raz musiał interweniować Jakub Szumski i jego koledzy z obrony. Dopiero w 16. minucie Raków miał pierwszą sytuację strzelecką po nieporozumieniu w defensywie Legii, ale okazji tej nie wykorzystał Petr Schwarz.

W 22. minucie Raków jednak objął prowadzenie po dośrodkowaniu Schwarza z prawego skrzydła i celnej główce Sebastiana Musiolika. Legia po stracie gola nadal atakowała, a szczególnie aktywni byli Jose Kante, Paweł Wszołek, Marko Vesovic i Luquinhas, ale pod bramką byli nieskuteczni.

Za to po przerwie już pierwszy atak gości przyniósł wyrównanie. Dośrodkowanie Wszołka trafiło do Luquinhasa, a ten płaskim strzałem pokonał Szumskiego. Po następnej akcji Raków mógł odzyskać prowadzenie, bo Artur Jędrzejczyk faulował Daniela Mikołajewskiego i sędzia odgwizdał jedenastkę. Zmarnował ją Daniel Bartl, który co prawda zmylił Radosława Majeckiego, ale uderzona technicznie piłka przeleciała nad poprzeczką.

Raków po przerwie grał odważniej, ale Legia również atakowała i w 74. minucie zdobyła drugą bramkę po błędach częstochowskiej obrony, które wykorzystał Kante.

Częstochowianie odpowiedzieli w 78. minucie po tym, jak w polu karnym Luquinhas sfaulował Miłosza Szczepańskiego i sędzia odgwizdał drugą jedenastkę. Tym razem Schwarz mocnym strzałem posłał piłkę do siatki i było 2:2.

Obie drużyny do końca walczyły o zwycięstwo, ale obaj bramkarze nie dali się już pokonać.

Raków wystąpił bez swojego trenera Marka Papszuna, który po czerwonej kartce w Poznaniu został odsunięty od dwóch spotkań i obserwował mecz z trybun. Zabrakło także kapitana i środkowego obrońcy Tomasa Petraska, który musiał odpokutować czwartą żółtą kartkę, ale udanie zastąpił go Kamil Kościelny.

Był to 10. mecz Rakowa z Legią w ekstraklasie i czwarty remis, przy sześciu zwycięstwach Legii.

Raków Częstochowa - Legia Warszawa 2:2 (1:0)

Bramki: Sebastian Musiolik (22-głową), Petr Schwarz (78-karny) - Luquinhas (46), Jose Kante (73-głową).

Żółte kartki: Michał Karbownik, Artur Jędrzejczyk (obaj Legia).

Raków Częstochowa: Jakub Szumski - Daniel Mikołajewski, Kamil Kościelny, Jarosław Jach - Fran Tudor, Petr Schwarz (81. Felicio Brown Forbes), Igor Sapała, Rusłan Babenko, Daniel Bartl (69. Patryk Kun), Piotr Malinowski (46. Miłosz Szczepański) - Sebastian Musiolik.

Legia Warszawa: Radosław Majecki - Marko Vesovic, Igor Lewczuk, Artur Jędrzejczyk, Michał Karbownik - Paweł Wszołek (72. Mateusz Cholewiak), Domagoj Antolic, Jose Kante, Andre Martins, Luquinhas - Maciej Rosołek (54. Walerian Gwilia).

Sędzia: Piotr Lasyk (Bytom). Widzów 4 153.