Kolejna porażka Asseco Resovii. Siatkarze MKS Będzin wygrali na Podpromiu

Siatkarze Asseco Resovii przegrali z MKS Będzin 2:3 w spotkaniu 19. kolejki PlusLigi. Mecz był debiutem nowego szkoleniowca drużyny z Rzeszowa – Emanuele Zaniniego.

Premierowa partia, po wyrównanym początku (8:8), toczyła się przy przewadze siatkarzy z Będzina. Goście odskoczyli na kilka oczek (12:15, 14:17). Gospodarze zdołali co prawda odrobić straty (17:17), ale nie było ich stać na dłuższy fragment dobrej gry. Największym mankamentem w grze rzeszowian była słaba skuteczność w ataku (30% w całym secie). Wykorzystali to goście, którzy znów uzyskali przewagę i utrzymali ją do końca. Piłkę setową wywalczył skutecznym atakiem Rafał Faryna (22:24), w następnej akcji odpowiedział Damian Schulz, ale zepsuty serwis Nicholasa Hoaga zamknął seta (23:25).

Siatkarze Asseco Resovii przebudzili się w drugiej odsłonie. Poprawili skuteczność w ofensywie i uzyskali przewagę w środkowej części (12:8, 14:9– po asie serwisowym Schulza, 16:10). W końcówce kontrolowali sytuację, a przeciwnicy nie mieli zbyt wiele do powiedzenia. Zepsuty serwis będzinian przyniósł gospodarzom piłkę setową, a wynik na 25:18 ustalił atakiem blok-aut Nicolas Marechal.

Set numer trzy to wyrównana walka obu drużyn (14:14, 17:17). Elementem, który miał spory wpływ na zwycięstwo Asseco Resovii była zagrywka. Asami serwisowymi popisali się Schulz (19:18, 20:18) oraz Rafał Buszek (22:19). W ostatnich akcjach seta gospodarze zablokowali atak Michała Superlaka, a następnie David Sossenheimer posłał piłkę w aut (25:20).

W czwartej odsłonie wynik długo oscylował wokół remisu (5:5, 9:9, 14:14). Później przewagę zaczęli budować goście, którzy byli skuteczniejsi, a w dwóch akcjach zablokowali Schulza (14:17, 17:20). Skuteczne ataki Sossenheimera przyniosły gościom piłkę setową (18:24) oraz decydujący punkt (20:25).

W tej sytuacji zwycięzcę meczu miał wyłonić tie-break. W nim, dzięki dobrej grze blokiem, przewagę uzyskali siatkarze z Będzina. Przy zmianie stron - po asie serwisowym Jana Fornala - goście mieli pięć oczek zaliczki (3:8). Po niej trzy kolejne piłki wygrali gospodarze (6:8), ale przyjezdni zdołali utrzymać punktową różnicę. Fornal wywalczył piłkę meczową (10:14), a Rafał Faryna zakończył tę konfrontację skutecznym atakiem (11:15). MVP: Grzegorz Pająk.

Asseco Resovia – MKS Będzin 2:3 (23:25, 25:18, 25:20, 20:25, 11:15)

Asseco Resovia: Bartłomiej Krulicki, Grzegorz Kosok, Marcin Komenda, Rafał Buszek, Nicolas Marechal, Damian Schulz – Luke Perry (libero) oraz Kawika Shoji, Alek Achrem, Nicholas Hoag, Zbigniew Bartman. Trener: Emanuele Zanini.
MKS: Dawid Gunia, Artur Ratajczak, Grzegorz Pająk, Rafał Sobański, Rafał Faryna, David Sossenheimer – Michał Potera (libero) oraz Jan Fornal, Konrad Buczek, Dawid Dryja, Michał Superlak. Trener: Jakub Bednaruk.

Terminarz i plan transmisji 19. kolejki PlusLigi:

2020-02-14: Trefl Gdańsk – Cuprum Lubin 3:0 (26:24, 25:17, 25:16)
2020-02-14: Indykpol AZS Olsztyn – MKS Ślepsk Malow Suwałki 1:3 (32:34, 23:25, 25:23, 17:25)
2020-02-15: Cerrad Enea Czarni Radom – Verva Warszawa Orlen Paliwa 3:1 (25:19, 22:25, 25:21, 25:23)
2020-02-15: Asseco Resovia – MKS Będzin 2:3 (23:25, 25:18, 25:20, 20:25, 11:15)
2020-02-16: PGE Skra Bełchatów – Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle (niedziela, godzina 14.45; transmisja – Polsat Sport)
2020-02-16: Aluron Virtu CMC Zawiercie – Jastrzębski Węgiel (niedziela, godzina 17.30; transmisja – Polsat Sport)
2020-02-17: GKS Katowice – BKS Visła Bydgoszcz (poniedziałek, godzina 20.30; transmisja – Polsat Sport).