PŚ w skokach: Pierwszy konkurs w Kulm bez kwalifikacji

Inne
PŚ w skokach: Pierwszy konkurs w Kulm bez kwalifikacji
fot. PAP

O ile aura nie pokrzyżuje planów, w sobotę na Kulm w austriackim Bad Mitterndorf odbędą się pierwsze w sezonie konkursy Pucharu Świata w skokach narciarskich na mamucim obiekcie. W pierwszej serii wystąpi 53 zawodników, gdyż dzień wcześniej nie udało się przeprowadzić kwalifikacji.

W piątek skoczkowie przegrali z pogodą. Od rana na Kulm wiał zbyt silny wiatr, padał także mokry śnieg. Organizatorzy najpierw przełożyli oficjalny trening, później, gdy prognoza nie zapowiadała poprawy, zrezygnowali także z kwalifikacji.

 

W tej sytuacji w sobotę o godz. 9.45 odbędzie się obowiązkowa seria treningowa, a pierwsza seria konkursowa, bez kwalifikacji, rozpocznie się o godz. 11. Wystąpią w niej wszyscy zgłoszeni zawodnicy, jako pierwszy starcie pojawi się Aleksander Zniszczoł.

 

Prognoza na weekend jest dobra. Ma nastąpić zdecydowana jej poprawa, wyjdzie słońce, w dzień temperatura powietrza będzie oscylowała w granicach 2-5 st. C. W nocy spodziewany jest lekki przymrozek około -2 st. C.

 

Zawody w Bad Mitterndorf zainaugurują Puchar Świata w lotach. W tym sezonie odbędą się trzy konkursy indywidualne i jeden drużynowy. Oprócz tych na Kulm zaplanowano także rywalizację w Vikersund - 14 marca drużynową i dzień później kończącą pucharowy sezon i cykl Raw Air - indywidualną. Mistrzostwa świata w lotach zaplanowano natomiast w dniach 20-22 marca w słoweńskiej Planicy.

 

Trener reprezentacji Polski Michal Dolezal zdecydował, że w Austrii wystąpią: Dawid Kubacki, Kamil Stoch, Piotr Żyła, Jakub Wolny, Aleksander Zniszczoł, Klemens Murańka i Andrzej Stękała.

BS, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze