UFC: Błachowicz - Anderson II. Transmisja w Polsacie Sport

Sporty walki
UFC: Błachowicz - Anderson II. Transmisja w Polsacie Sport
fot. UFC

Jan Błachowicz (25-8, 6 KO, 9 SUB) spróbuje po raz kolejny zbliżyć się do walki o pas mistrzowski największej organizacji MMA na świecie! Na gali UFC w Rio Rancho zmierzy się z Coreyem Andersonem (13-4, 5 KO), który pokonał po ponad cztery lata temu. Transmisja gali w Polsacie Sport od godziny 01.00! Powtórka w Polsacie Sport od godz. 06.00.

Ich pierwsza walka odbyła się 5 września 2015 roku na gali UFC 191. Nie porwała ona kibiców, a na dystansie trzech rund zdecydowanie triumfował Anderson. Amerykanin zastosował bezpieczną strategię, wykorzystał swoje atuty w postaci zapasów i zasłużenie wygrał wysoko na kartach punktowych. Po wielu latach Błachowicz przyznał, że znajdował się wtedy w najgorszej formie w karierze.

 

Tym razem zapowiada zupełnie inny scenariusz. Jest też w inny miejscu niż wtedy. W pewnym momencie miał bowiem jedną wygraną w pięciu walkach! Po porażce z Patrickiem Cumminsem jego forma poszła zdecydowanie w górę. Wygrał wiele ważnych pojedynków, a zatrzymał go dopiero Thiago Santos w Pradze.

 

"Cieszyński Książę" wrócił jednak na zwycięską ścieżkę, odnosząc dwie prawdopodobnie najważniejsze wygrane w karierze. Najpierw znokautował byłego mistrza wagi średniej Luke'a Rockholda, a następnie pokonał na punkty czołowego zawodnika UFC Ronaldo "Jacare" Souzę. Choć wielokrotnie domagał się walki mistrzowskiej, to organizacja zestawiła go z Andersonem. Błachowicz nie ukrywa, że to rewanż, na który najbardziej liczył. Chce bowiem udowodnić, że to, co wydarzyło się w 2015 roku, było wypadkiem przy pracy.

 

Rywal Polaka przystąpi do walki po niespodziewanym zwycięstwie z kreowanym na przyszłego mistrza Johnnym Walkerem. Anderson nie dość, że wygrał, to jeszcze zrobił to przez nokaut w pierwszej rundzie. Po tak efektownym zwycięstwie również miał nadzieję na walkę o mistrzowski pas, jednak zestawienie z Błachowiczem również przypadło mu do gustu. Obaj są bardzo pewni siebie, znają swoje mocne strony i szykują się na mocny pojedynek.

 

Czy Błachowicz będzie w stanie odpowiedzieć na obalenia Andersona? To oczywiście najmocniejsza strona Amerykanina.

 

- Wspólnie z Jankiem cały czas pracujemy nad tym elementem i nie ma żadnych obaw. Mamy nadzieję, że wszystko odpowiednio zagra. Jeśli mamy się czegoś obawiać, to zupełnie innego scenariusza. Może Corey zdecyduje się boksować z Jankiem? Jest ośmielony ostatnimi występami, będzie szukał obalenia, ale być może także przy ich okazji szukał bokserskich wymian - powiedział Robert Jocz, trener Polaka.

Obaj zawodnicy zmieścili się w limicie kategorii półciężkiej.

 

Karta walk UFC Fight Night: Anderson vs Blachowicz 2:

 

Karta wstępna

Mark De La Rosa vs Raulian Paiva
Macy Chiasson vs Nicco Montano
Casey Kenney vs Merab Dvalishvili
Devin Clark - Dequan Townsend
Jim Miller vs Scott Holtzman
John Dodson vs Nathaniel Wood
Tim Means vs Daniel Rodriguez

 

Karta główna (Polsat Sport od godziny 2:00)

Lando Vannata (10-4-2, 4 KO, 5 SUB) vs Yancy Medeiros (15-6-1NC, 8 KO, 4 SUB)
Rogerio Bontorin (16-1-1NC, 3 KO, 11 SUB) - Ray Borg (12-4, 1 KO, 6 SUB)
Brok Weaver (14-4, 2 KO, 3 SUB) vs Rodrigo Vargas (10-3, 6 KO, 3 SUB)
Montana De La Rosa (10-5, 8 SUB) vs Mara Romero Borella (12-6-2NC, 3 KO, 4 SUB)
Diego Sanchez (29-12, 10 KO, 6 SUB) vs Michel Pereira (23-10-2NC, 10 KO, 6 SUB)
Corey Anderson (13-4, 5 KO) vs Jan Błachowicz (25-8, 6 KO, 9 SUB)

 

Studio przed galą UFC: Anderson - Błachowicz II od 01.00 w nocy z soboty na niedzielę w Polsacie Sport! Początek karty głównej od 02.00. Powtórka w Polsacie Sport od godz. 06.00.

jb, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze