Mecz na szczycie Serie A dla Lazio

Lazio Rzym pokonało 2:1 Inter Mediolan w niedzielnym meczu na szczycie Serie A. Bramki dla rzymian zdobyli Ciro Immobile i Sergej Milinković-Savić, natomiast dla Interu trafił Ashley Young.

Pierwsza połowa należała do Interu Mediolan, który za sprawą Ashley'a Younga prowadził 1:0. Na bramkę Anglika z 44 minuty Lazio odpowiedziało zaraz po przerwie. Najpierw do siatki trafił Ciro Immobile (w 50 minucie), a następnie Sergej Milinković-Savić (w 69 minucie). W końcówce świetną okazję do wyrównania miał Romelu Lukaku, jednak jego uderzenie zostało zablokowane przez rzymskich obrońców.

Dzięki zwycięstwu Lazio awansowało na drugie miejsce w Serie A, tracąc do liderującego Juventusu tylko jeden punkt. Na trzecią lokatę spadł natomiast Inter, który do Lazio traci dwa punkty, a do Juve - trzy.