MŚ w biathlonie: Jacquelin wyprzedził Boe, 33. miejsce Guzika

Francuski biathlonista Emilien Jacquelin wygrał we włoskiej Anterselvie bieg na dochodzenie na 12,5 km i zdobył pierwszy w karierze złoty medal mistrzostw świata. Minimalnie wolniejszy był Norweg Johannes Thingnes Boe. Grzegorz Guzik zajął 33. miejsce.

Jacquelin i Boe po ostatnim strzelaniu razem wybiegli na trasę i wydawało się, że 24-letni Francuz nie będzie miał szans w wyścigu z dwa lata starszym Norwegiem, który ma w dorobku osiem tytułów mistrza świata oraz złoty medal olimpijski.

Tymczasem Jacquelin, który nigdy wcześniej nie wygrał zawodów Pucharu Świata (zawody w Południowym Tyrolu się do niego zaliczają), sprawił niespodziankę i zostawił bardziej doświadczonego rywala za plecami. Boe stracił do niego 0,4 s.

Brąz wywalczył zwycięzca sobotniego sprintu Rosjanin Aleksander Łoginow, który minął linię mety blisko 24 s po Francuzie. Lider PŚ Francuz Martin Fourcade był czwarty.

Po 24. miejscu w sprincie Guzik miał cztery niecelne strzały i spadł o dziewięć lokat, ale po raz drugi w tym sezonie zdobył pucharowe punkty.

W poniedziałek biathlonistów w Anterselvie czeka dzień przerwy. Na wtorek zaplanowano bieg indywidualny na 15 km kobiet, który zdecyduje też o tym, kto będzie mógł wziąć udział w kończącym włoską imprezę biegu ze startu wspólnego na 12,5 km. Kwalifikuje się do niego 30 biathlonistek: najlepsza "15" klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, a także medalistki oraz zawodniczki z największym dorobkiem punktowym indywidualnych zawodów trwających mistrzostw.