Ogromny pech gwiazdy Jastrzębskiego Węgla! Nie zagra do końca sezonu?

Siatkówka
Ogromny pech gwiazdy Jastrzębskiego Węgla! Nie zagra do końca sezonu?
fot. PAP

Jak na początku meczu Aluron Virtu CMC Zawiercie – Jastrzębski Węgiel przyznał komentator Polsatu Sport Tomasz Swędrowski, siatkarz gości Julien Lyneel prawdopodobnie nie zagra już w obecnym sezonie. Wszystko ze względu na odnowienie się urazu łydki.

Lyneel długo leczył kontuzję, ale wydawało się, że zdołał wrócić do pełni sił. Niestety - jak poinformował Swędrowski, francuskiego siatkarza czeka kolejna przerwa. Istnieje spore prawdopodobieństwo, że Jastrzębski Węgiel będzie musiał radzić sobie bez niego nawet do końca sezonu PlusLigi.

 

29-latek wystąpił w poprzedniej kolejce ligowej z Treflem Gdańsk (3:1). Po meczu udzielił wywiadu, w którym przyznał, że wciąż odczuwa ból. Nie wiedział jednak, czy to odnawiająca się kontuzja, czy ból pooperacyjnej blizny. Teraz wiadomo, że uraz jest poważny i przyjmujący znowu wypada z gry.

 

Francuz do Jastrzębia trafił w 2018 roku z chińskiej ekipy Fudan University Shanghai. Wcześniej grał we włoskiej drużynie Consar Ravenna. Jego pierwszym klubem w seniorskiej karierze było rodzime Montpellier UC, z którego w 2015 roku przeniósł się do Asseco Resovii. 

BS, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie