Rajdowe MŚ: Triumf Elfyna Evansa w Szwecji, Ogier poza podium

Moto

Brytyjczyk Elfyn Evans (Toyota Yaris) wygrał Rajd Szwecji, drugą rundę mistrzostw świata. Uzyskał 12,7 s przewagi nad broniącym tytułu Estończykiem Ottem Tanakiem (Hyundai i20) oraz 20,2 nad 19-letnim Finem Kalle Rovanperą (Toyota Yaris).

Sześciokrotny mistrz świata Francuz Sebastien Ogier (Toyota Yaris) uplasował się na czwartej pozycji, wyprzedzony przez Rovanperę o niespełna trzy i pół sekundy.

Evans, który po raz pierwszy w karierze objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej, wygrał rundę MŚ po raz drugi w karierze. Wcześniej triumfował w 2017 roku w Rajdzie Wielkiej Brytanii.

Tegoroczny Rajd Szwecji został znacznie skrócony z powodu braku śniegu w środkowej części kraju. Zazwyczaj zimowa runda mistrzostw świata, teraz rozgrywana była w warunkach jesiennych - tylko na leśnych partiach tras odcinków specjalnych jest lód. Z powodu niesprzyjających warunków część prób zostało odwołanych. Z planowanych 18 OS pozostało zaledwie 10.