Ruud pierwszym w historii Norwegiem z tytułem

Rozstawiony z numerem ósmym Casper Ruud pokonał Portugalczyka Pedro Sousę (5.) 6:1, 6:4 w finale turnieju ATP na kortach ziemnych w Buenos Aires (pula nagród 611 tys. euro). Został pierwszym norweskim tenisistą, który wywalczył tytuł w imprezie cyklu.

Ruud w półfinale stoczył trzysetowy pojedynek. Sousa z kolei nie musiał wychodzić na kort - najwyżej rozstawiony Diego Schwartzman oddał mecz walkowerem.

Plasujący się na 45. miejscu w rankingu ATP Norweg po raz drugi w karierze dotarł do finału zawodów tej rangi. W poprzednim sezonie przegrał spotkanie o taką stawkę w Houston.

21-letni zawodnik jest najmłodszym w historii zwycięzcą imprezy w Buenos Aires.

Trenuje go ojciec Christian Ruud, były tenisista.

Będący 145. rakietą świata Sousa w głównej drabince znalazł się jako tzw. szczęśliwy przegrany. Nigdy wcześniej nie wystąpił w finale turnieju ATP.

Wynik finału: Casper Ruud (Norwegia, 8) - Pedro Sousa (Portugalia, 5) 6:1, 6:4.