Super Lega: Zwycięskie mecze drużyn Leona i Kurka

Drużyna Sir Safety Conad Perugia pokonała na wyjeździe Consar Ravennę 3:1 (25:21, 22:25, 25:22, 25:19) w niedzielnym meczu włoskiej ekstraklasy siatkarskiej. Duży wkład w zwycięstwo gospodarzy miał reprezentant Polski Wilfredo Leon, który zdobył 22 punkty. Zwycięstwa odniosły także zespoły Bartosza Kurka oraz Mateusza Bieńka.

Prowadzona przez trenera reprezentacji Polski Vitala Heynena drużyna z Perugii jest liderem tabeli włoskiej Super Legi. Niedzielny mecz z Ravenną zaczęła od zwyciestwa w pierwszym secie 25:21. Drugi set niespodziewanie przegrała do 22, jednak później do końca meczu była górą i wygrała dwa ostatnie sety do 22 oraz do 19, zwyciężając w całym spotkaniu 3:1.

W niedzielę zwycięstwo odniósł również zespół Bartosza Kurka Vero Volley Monza, który po tie-breaku pokonał Calzedonię Verona. Bartosz Kurek był jednym z dwóch najlepiej punktujących zawodników gospodarzy - zdobył 25 punktów, podobnie jak Donovan Dzavoronkov.

Spotkanie miało niezwykle dramatyczny przebieg. Zaczęło się od zwycięstwa gospodarzy 25:20. Drugi set był niezwykle zacięty - skończyło sie na 28:26. W trzecim i czwartym przeważała Calcedonia Verona, która dwukrotnie wygrała do 18. Ostatni set należał do drużyny Bartosza Kurka, która odniosła zwycięstwo 15:7 i ostatecznie 3:2 w meczu.

Dużo bardziej pewne zwycięstwo odniosła drużyna Cucine Lube Civitanova, która wygrała z Vibo Valentią 3:0 (25:19, 25:23, 25:17). Środkowy reprezentacji Polski Mateusz Bieniek nie zagrał jednak w tym spotkaniu.