SuperLega: Triumf Bednorza i spółki w hicie kolejki

Drużyna Leo Shoes Modena wygrała za trzy punkty w wyjazdowym starciu z Itasem Trentino. Bartosz Bednorz i spółka triumfowali 3:1 (25:20, 21:25, 27:25, 25:22) i zapisali na swoim koncie kolejne zwycięstwo w obecnym sezonie włoskiej ekstraklasy.

Premierowa partia została zapisana po stronie gości. Spora w tym zasługa Bartosza Bednorza, zdobywcy siedmiu punktów. Polak między innymi popisał się efektownym blokiem pod koniec seta. Co ciekawe gwiazdor Modeny Iwan Zajcew w pierwszym secie... nie zdobył ani jednego punktu.

Drugi set w wymarzony sposób rozpoczął się dla gospodarzy - od prowadzenia 4:0. Z czasem do głosu dochodzili jednak goście, którzy doprowadzili nawet do stanu 16:15. Końcówka należała jednak do Trentino i partia skończyła się rezultatem 25:21 dla faworytów miejscowej publiczności.

W trzecim secie sytuacja była niezwykle wyrównana od początku do końca. Trentino miało piłkę setową i prowadziło 25:24. Końcówka należała jednak do gości, którzy zdobyli trzy punkty z rzędu. Decydujący atak należał do Zajcewa, który rozkręcał się z akcji na akcję.

Jak się później okazało, Modena zgarnęła w tym spotkaniu komplet punktów. W czwartym secie wygrali 25:22. Pod koniec seta bardzo dobrymi zagrywkami popisał się Bednorz. Rywale nie najlepiej przyjęli jego serwisy i mieli spore problemy z dobrą wystawą. Łącznie w całym spotkaniu polski przyjmujący zdobył 12 punktów.

Itas Trentino - Leo Shoes Modena 1:3 (20:25, 25:21, 25:27, 22:25)