WTA w Hua Hin: Linette - Kueng. Relacja i wynik na żywo

Tenis

Magda Linette o godz. 11.00 czasu polskiego spotka się z niżej notowaną Szwajcarką Leonie Kueng w finale tenisowego turnieju WTA na kortach twardych w Hua Hin w Tajlandii. 28-letnia poznanianka ma szansę na drugi tytuł w karierze! Relacja i wynik na żywo z meczu Linette - Kueng od 11.00!

Linette zyskała już w Tajlandii 21 400 dolarów oraz 180 punktów do rankingu WTA, dzięki czemu w poniedziałkowym notowaniu powinna przesunąć się z 42. na 37., najwyższą w karierze pozycję. Jeśli pokona 19-letnią szwajcarską kwalifikantkę, która dotychczas zajmowała 283. lokatę w klasyfikacji tenisistek, może być nawet 33.

 

Polka zagra w finale imprezy WTA po raz czwarty w karierze. Wcześniej dotarła do decydującej fazy w nowojorskim Bronksie i Seulu (2019), a także w Tokio (2015). W USA w lipcu zeszłego roku zdobyła jedyny dotychczas tytuł.

 

W listopadzie 2014 wygrała zawody pod szyldem WTA w chińskim Ningbo, ale był to turniej rangi K125, czyli nieco niższej i ten sukces nie jest uwzględniany przez tę organizację w wykazie triumfów Polki.

 

Przed rokiem w zawodach w Hua Hin Linette osiągnęła półfinał, przegrywając z późniejszą triumfatorką Ukrainką Dajaną Jastremską.

 

Relacja i wynik na żywo z finału WTA w Hua Hin: Linette - Kueng od 11.00.

ch, Polsat Sport, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie