Były reprezentant Polski opuścił Asseco Resovię!

Siatkówka
Były reprezentant Polski opuścił Asseco Resovię!
fot. Cyfrasport

Były kapitan Asseco Resovii Marcin Możdżonek nie będzie już występował w klubie z Podkarpacia. Wobec przedłużającej się kontuzji siatkarza, klub i zawodnik postanowili rozwiązać obowiązujący kontrakt za porozumieniem stron.

Niestety kończę przygodę z Asseco Resovią i nie tak to sobie wyobrażałem. Odnowiła mi się kontuzja lewej nogi, którą już dwa lata temu miałem operowaną. Nie do końca wiadomo jeszcze co z nią jest, czy wymaga ona leczenia operacyjnego, czy wystarczy rehabilitacja. Ale fakt jest taki, że w tym sezonie nie będę mógł już wziąć udziału w żadnym meczu. Dziękuję kibicom, wszystkim osobom w klubie za czas spędzony tutaj – powiedział Marcin Możdżonek.

 

Możdżonek w PlusLidze rozegrał 16 sezonów, wystąpił w 366 meczach, zdobył łącznie 2267 punktów, z czego aż 735 po blokach. Ostatni mecz w barwach Resovii, w której przez pewien czas był kapitanem drużyny, rozegrał na początku listopada. Do klubu przeszedł w 2016 roku. Wcześniej występował w AZS Olsztyn (2004–08), PGE Skrze Bełchatów (2008–12), Grupie Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle (2012–14), Halkbanku Ankara (2014–15) oraz w Cuprum Lubin (2015–16).

 

Na swoim koncie ma wiele tytułów mistrza Polski, Puchary Polski, a także sukcesy z reprezentacją Polski. Zdobył mistrzostwo świata seniorów (2014) i juniorów (2003), mistrzostwo Europy (2009), a także wygrał Ligę Światową.

 

 

Zawsze, jak to się mówi, nadzieja umiera ostatnia. Lekarze są co prawda podzieleni w swoich opiniach na temat mojego stanu zdrowia, ale nie skreślają mnie definitywnie. Dopóki jest jakaś mała furtka, to postaram się z niej skorzystać. Ambicja sportowa też nie pozwala mi, żeby tak to zakończyć. Jeżeli będę mógł, to spróbuję w kolejnym sezonie podjąć rękawicę – przyznał Możdżonek w rozmowie z klubową telewizją.

 

WYNIKI I TABELA PLUSLIGI

RM, Asseco Resovia
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze