Hat-trick Solskjaera z Chelsea

Chelsea przegrała z Manchesterem United 0:2 w meczu 26. kolejki Premier League. Goście zdobyli dwie bramki po strzałach głową. Gospodarze również dwukrotnie trafili do siatki, jednak po analizach VAR kończą mecz bez goli oraz punktów.

Ole Gunnar Solskjaer - choć krytykowany - dwukrotnie ograł w tym sezonie Franka Lamparda. Na otwarcie Premier League jego Manchester United rozbił Chelsea 4:0, a następnie w meczu wyjazdowym w ramach Carabao Cup wygrał 2:1. Na skutek niedzielnego zwycięstwa Tottenhamu obie ekipy musiały liczyć się z tym, że strata punktów może być brzemienna w skutkach.

Obaj trenerzy mieli też swoje problemy. Solskjaer ciągle nie mógł skorzystać z Paula Pogby, Marcusa Rashforda oraz Scotta McTominaya, podczas gdy Lampardowi wypadli m.in. Tammy Abraham, Callum Hudson-Odoi czy Christian Pulisic. Stąd też mocno dyskusyjna obsada ataku. Najbardziej wysuniętą trójkę stworzyli Willian, Michy Batshuayi oraz Pedro.

W pierwszej połowie przewagę miała Chelsea, która nie potrafiła jednak oddać ani jednego celnego strzału! Z kolei Manchester United prezentował się być może jeszcze gorzej, ale jedna akcja wystarczyła, by goście mogli cieszyć się z prowadzenia. Aaron Wan-Bissaka łatwo ograł Williana, idealnie dośrodkował do Anthony'ego Martiala, który ładnym strzałem głową pokonał Willy'ego Caballero. Argentyński bramkarz drugi raz z rzędu zagrał w pierwszym składzie. Kepa Arrizabalaga znowu usiadł na ławce rezerwowych.

Po przerwie Chelsea zdołała wyrównać, ale tylko na kilkanaście sekund. Kurt Zouma trafił do siatki, ale chwilę później sędzia Anthony Taylor po analizie VAR gola nie uznał. Znacznie więcej konkretów oglądaliśmy ze strony Manchesteru United, który w 66. minucie prowadził już 2:0. Dośrodkowanie Bruno Fernandesa z rzutu rożnego na gola zamienił Harry Maguire.

Chelsea - Manchester United 0:2 (0:1)

Bramki: Martial 45, Maguire 66.

Chelsea: Caballero - James, Christensen (46 Zouma), Rudiger, Azpilicueta - Jorginho, Kante (12 Mount), Kovacic - Willian, Batshuayi (68 Giroud), Pedro.

Manchester United: De Gea - Maguire, Bailly, Shaw - Wan-Bissaka, Fred, Matic, Williams - Fernandes (90+2 Dalot), Martial (90 Ighalo), James (80 Pereira).

Żółte kartki: Willian, Rudiger, Zouma, Pedro - Fred, Williams, Wan-Bissaka.